Семінар-практикум бібліотекарів ПТНЗ Запорізької області

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області 03 жовтня 2017 року у КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради відбувся семінар-практикум для бібліотекарів ПТНЗ Запорізької області за темою «Практична медіа освіта в сучасних умовах бібліотек ПТНЗ».

У семінарі взяли участь тридцять бібліотекарів ПТНЗ Запорізької області.

На початку семінару-практикуму бібліотекарів привітала методист Науково-методичного центру профтехосвіти у Запорізькій області Мухіна Людмила Іллівна. Вона розкрила поняття медіа грамотності, яка на сьогодні є життєво необхідною навичкою. Мухіна Л.І. акцентувала увагу на тому, як бібліотека, яка формує інформаційну грамотність своїх користувачів, повинна використовувати свій потенціал і можливості в медіа освітніх процесах.

У доповіді: «Місія бібліотеки в реалізації Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року» Писанець Вікторія Володимирівна, виконуюча обов’язки директора Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва поділилася своїми враженнями від Львівського міжнародного бібліотечного форуму.

У рамках семінару Головко Лариса Григорівна, провідний бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва провела тренінг на тему «Бібліотекар – медіа грамотний».

Учасникам тренінгу були запропоновані моделі медіа освіти та медіа грамотності, які можуть бути використані у функціонуванні бібліотек.

Під час тренінгу бібліотекарі стали учасниками інтерактивного квесту по просторах бібліотеки. Потім спробували себе у ролі журналістів і випустили молодіжні газети.

Під час семінару обговорювались такі питання:
– медіа культура сучасного користувача бібліотеки;
– розробка інформаційного повідомлення;
– критичне мислення: як сприймати інформацію;
– структура медіа ринку;
– зв`язки з мас-медіа;
– як відрізнити правду від брехні.

Мухіна Людмила Іллівна представила презентацію «Впровадження Універсальної десяткової класифікації (УДК) в практику роботи бібліотек», розповіла про сучасний стан та перспективи впровадження Універсальної десяткової класифікації в Україні, про регламентуючі документи з цього питання, ресурси та джерела для впровадження та застосування УДК.

Присутні на семінарі набули нових знань щодо медіа грамотності, ознайомились із методиками впровадження інформаційної грамотності в роботі з користувачами бібліотек.

Велика подяка адміністрації КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» ЗОР за прийом учасників семінару та цікавий, продуктивний захід.

Презентація “Впровадження УДК” Мухіна Л.І.