Риси сучасного навчання дорослих

Одним із напрямків діяльності НМЦ ПТО у Запорізькій області надання методичної допомоги організаціям, які зайняті підготовкою професійних кадрів на виробництві.

Підвищення якості підготовки висококваліфікованих кадрів залежить від багатьох чинників. Це і стан навчально-матеріальної бази, і здібності та мотивація до оволодіння професійними навичками слухачів. Однак на наш погляд, важливим чинником є професійний рівень викладачів.

З метою підвищення професійного рівня розпочали свою роботу на курсах цільового призначення викладачі, які задіяні у підготовці професійних кадрів Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Слухачі знайомляться з тенденціями запровадження дуальної системи навчання, визначення педагогічних проблем, сучасними аспектами андрагогіки, проведення роботи з вивчення та впровадження перспективного педагогічного досвіду. Саме під час узагальнення досвіду набувають особливого значення процеси планування, підготовки й аналізу уроку.

Використання інтерактивних методів навчання – це тенденція сьогодення, зацікавити слухачів можна, використовуючи презентації як випереджувальне навчання, підготовкою веб-квестів, оволодінням практичними навичками кейс-методів.

Під час діалогу виявлено, що 40% слухачів особливу увагу приділяють розвитку вміння самостійно здобувати нові знання. Такі важливі компоненти освіти як самоосвіта, самостійність розв’язання проблем усе ще повільно сприймаються більшістю.

Отже, слухачам ще доведеться навчитись визначати головне і другорядне при плануванні навчальної діяльності на заняттях, тобто результат цілком залежить від особистості викладача і рівня його майстерності.