Розширене засідання колегії щодо виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки

19 травня 2017 року відбулося розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки, в якій взяли участь представники педагогічної еліти Запорізької області; директори ПТНЗ, НМЦ ПТО у Запорізькій області; керівники інших навчальних закладів.

Обласна Програма розвитку освіти – масштабний документ, який включає 14 розділів та п’ять проектів, – доповіла директор Департаменту освіти і науки ОДА Тетяна Озерова. Вона закцентувала увагу, що система професійно-технічної освіти області перебуває в стадії модернізації, реформування відповідно до потреб ринку.

Навчальні заклади ПТО здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для 6 галузей економіки: машинобудування, металургія, будівництво, транспорт, сфера послуг та сільське господарство. За 4 роки ПТНЗ випустили 39,5 тисяч кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів за 126 професіями, 71% з яких інтегровані, та 6 спеціальностями. За 4 роки ПТНЗ заробили власними силами 124 млн. грн. та використали їх на розвиток своїх закладів.

Також удосконалення мережі ПТО регіону здійснюється шляхом їх укрупнення задля оптимального використання навчальних, методичних, кадрових, фінансових ресурсів. В рамках цього процесу було припинено діяльність 12 ПТНЗ шляхом приєднання їх до більш перспективних навчальних закладів. Результатом стало створення 9 багатопрофільних центрів професійної освіти, які мають перспективу стати потужними навчальними закладами з контингентом учнів 1000 і більше осіб.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА нагадала, що Запорізька область є учасником пілотних проектів щодо модернізації підготовки кваліфікованих робітників. В рамках проекту на базі ДНЗ «Запорізьке ВПУ моди і стилю» створено навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій. У 2017 році подібний центр планується створити на базі ДНЗ «Запорізький будівельний центр ПТО» для підготовки робітничих кадрів з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткувань».

А для успішного виховання та соціалізації молоді з особливими потребами в регіоні впроваджено пілотний проект із створення інклюзивного освітнього середовища. На сьогодні вже реалізована інклюзивна освіта в 5-ти ПТНЗ.

Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти, бо кожна дитина, незалежно від її здібностей, має право на успіх у житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта, – підбив підсумки голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.