Роль методичних комісій на становлення педпрацівника

Кожен день, в який ви не поповнили своєї
освіти хоча б маленьким, але новим
для вас шматком знання, вважайте безплідно
і не зворотно для себе загиблим.
К. С. Станіславський

До основних показників рівня сформованості особистості педагога відносяться педагогічна компетентність, освіченість у галузі предмета, володіння прогресивними педагогічними технологіями. Якщо педагог не працює над своїм вдосконаленням, то він трансформується в звичайного ремісника, який кожен день нудно виконує одну й ту ж роботу.

Але, в інноваційного, творчого педагога зовсім інше призначення: виховати справжнього громадянина, привити йому любов та інтерес до обраної професії, допомогти учню у своєму особистому становленні. А це під силу тільки досвідченим педпрацівникам, які кожного дня прагнуть до свого саморозвитку та самовдосконалення.

Методичні комісії професійної підготовки є центром педагогічної творчості, місцем для організації найсміливіших експериментів. За таким напрямом працює методична комісія верстатних та слюсарних професій ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

На кожне засідання учасники методичної комісії готують цікаві доповіді, реферати та знайомлять своїх колег із своїми особистими педагогічним досягненнями.

Засідання методичної комісії верстатних та слюсарних професій відрізняються формою проведення. Вони проводяться у формі тестування, ділових ігор, відвідування уроків колег, проведення професійних конкурсів, тижнів за професією.

Березневе засідання комісії було проведено у методичному кабінеті училище з ціллю розгляду, аналізу та поповнення методичних розробок. Керівник МК ознайомила присутніх з новими методичними продуктами – рекламним буклетом – розкладачкою, з новинками відеоматеріалів, розроблених учасниками комісії.

Члени методичної комісії готують учнів за професіями: «Токар», «Верстатник широкого профілю», «Контролер верстатних та слюсарних робіт», «Слюсар – інструментальник». Активна участь у роботі комісії майстрів виробничого навчання, викладачів спеціальних предметів проявляється в успішних захистах нашими учнями випускних кваліфікаційних іспитів, на які вони готують презентації, навчальні відеоматеріали та самостійно виготовляють натуральні деталі за тематикою випускних робіт.

Захаренко Г.С.,
керівник методичної комісії верстатних та слюсарних професій
ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник».