Робота журі І етапу виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед учнів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

19 березня 2021 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбулась робота журі І етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед учнів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Щорічно виставка організовується з метою залучення учнівської молоді до кращих традицій національного мистецтва, подальшого розвитку і підтримки талановитих творчих колективів, окремих авторів, а цього року – ще й з нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України.

На виставку-конкурс представлено експонати у різних номінаціях із 24 закладів освіти (18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 6 закладів фахової передвищої освіти).

На жаль, цьогорічна виставка-конкурс проходила у заочному форматі, учасники представляли фотоматеріали своїх творчих робіт в електронному вигляді.

Виставкові експонати представлені у таких номінаціях: художнє різьблення по дереву, гончарство та художня кераміка, в’язання спицями та гачком, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка, вироби з тіста, вироби зі шкіри, декоративний розпис та народний живопис, бісероплетіння, паперова пластика та оригамі, лозоплетіння, вироби з природних матеріалів, графіка, живопис, батик та інші техніки виконання. Також були представлені роботи у нових видах декоративного мистецтва, а саме: панчішна техніка, випалювання по дереву, топіарій, квілінг.

Більшість експонатів відповідала зазначеним критеріям та виконана на високому художньому й естетичному рівні. Виставкові роботи оцінювались за такими критеріями: відповідність композиції назві роботи, технічна майстерність, оригінальність ідеї, дизайнерське оформлення, емоційне та естетичне враження від роботи.

Найбільша кількість творчих робіт з різних номінацій була представлена здобувачами освіти ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», КЗ «Запорізький медичний фаховий коледж» ЗОР, Бердянського фахового коледжу ТДАУ ім. Д.Моторного, ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту».

Учасники виставки-конкурсу у своїх роботах втілили оригінальні ідеї, продемонструвавши творчу фантазію. Цьогорічні роботи були оригінальними, креативними, цікаві своїми творчими підходами.

Роботи-переможці будуть подані на ІІ обласний етап виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».