Робота журі І етапу виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед студентів та учнів вищих навчальних закладів і закладів професійної (професійно-технічної) освіти

23 березня 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбулась робота журі І етапу традиційної виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед студентів та учнів вищих навчальних закладів і закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Щорічно виставка організовується з метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, формування у студентської та учнівської молоді цілісного сприйняття і розуміння прекрасного у мистецтві, виявлення молодих обдарованих митців та яскравих індивідуальностей.

У виставці-конкурсі взяли участь студенти 2 вищих навчальних закладів, учні 20 закладів професійної (професійно-технічної) освіти та Енергодарського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад II-III ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат» Енергодарської міської ради Запорізької області.

Виставкові експонати представлені у таких номінаціях: художнє різьблення по дереву, в’язання спицями та гачком, витинання, бісероплетіння, паперова пластика та оригамі, вироби з соломки, декоративний розпис, народний живопис, художня вишивка, народна лялька, вироби з природних матеріалів, м’яка іграшка, вироби з тіста, графіка, живопис, батик та інші техніки виконання.

Найбільшу кількість творчих робіт у різних номінаціях надали Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище» та Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище».

Варто зазначити, що більшість цьогорічних конкурсних робіт відзначалася креативністю, оригінальністю, новизною ідей та самобутністю виконання з використанням різноманітних матеріалів. Кожен експонат несе в собі частинку душі автора.

Безперечно, це сприяє популяризації неповторності народної культури, відродженню традицій і своєрідності місцевих осередків народного мистецтва і, звичайно ж, реалізації творчих задумів студентської та учнівської молоді.

Роботи-переможці будуть представлені на обласній виставці-конкурсі з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».