«Разом до успіху»

Під такою назвою у ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» в рамках тижня толерантності відбулася загальноліцейна гра, яка повинна була практично, в дії показати вміння аналізувати, приймати рішення,«Разом до успіху» вибирати правильну позицію; виховувати спостережливість, уважність до інших людей; виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок; виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість; згуртувати колектив.

У грі брали участь учні всіх груп ліцею. Учні кожної групи отримали маршрутний лист, в якому в певній послідовності були вказані станції, які треба було відвідати. На кожній станції знаходився викладач, який пропонував завдання для учнів. Виконавши дружно певні завдання учні замість балів отримали певну букву.  Пройшовши вдало  всі станції, зібравши букви, учні склали слово «Єдність».

Переможців та переможених в цій грі не було, так як головна мета цього заходу – дієвим способом показати значення толерантності та її принципів в нашому житті. Нагородження солодкими призами та задоволення отримали всі без винятку.

Під час гри учням були запропоновані завдання у вигляді різноманітних ігрових форм. На станції «Єднання» у«Разом до успіху» вигляді тренінгу учні відшукували й порівнювали спільне й відмінне у себе з іншими, вчилися бути лояльними, терпимими. «Поетична» станція запропонувала висловлювання про милосердя, кохання, дружбу, терпіння, повагу, рівноправність, свободу віросповідання, прощення, а учням потрібно було відгадати ці поняття. На станції «В здоровому тілі – здоровий дух» учні збирали картину з пазлів і встановлювали відповідності між командними видами спорту та їх правилами. «Мистецька» станція привнесла своєрідну родзинку, прикрасивши цю гру, створенням власними руками із запропонованого матеріалу газети про толерантність. А як же обійтися без «Мандрівки до…» – вікторини на знання особливостей країн та міст світу із  знанням іноземної мови. Назва наступної станції була одночасно і девізом «Ми різні, але ми рівні » на запропоновані малюнки із зображенням різноманітних предметів учні встановлювали асоціації по толерантності.

Тиждень толерантності розпочався з проведення акції «Прикрась стрічкою дерево толерантності», де на стрічках учні, викладачі, майстри та робітники ліцею мали можливість написати, як вони розуміють значення слова «толерантність» та принципи толерантності. Наприклад, «Потрібно поважати, розуміти, цінувати людей, які оточують тебе», «Відноситись до людей терпиміше», «Поважати чужу думку!» та інші.

Серед учнів ліцею була проведена діагностика толерантної особистості – анкетування «Визначення рівня толерантності» та виховні години по групам, які мали за мету розкрити поняття „толерантність”, показати певні рівні толерантної поведінки людини.

У цілому тиждень толерантності пройшов дуже активно та насичено, з позитивними емоціями, з розумінням актуальності жити в мирі та злагоді.

Викладач
ДНЗ «Вільнянський ПЛ»
Мороз О.В.