Проведення ХІ Форуму лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів

05 грудня 2017 року, саме у день місцевого самоврядування, у Державному навчальному закладі «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» відбувся ХІ Форум лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області.

Організаторами форуму виступили Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, учнівське самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області.

На форумі були присутні:
– Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
– Петерик Світлана Миколаївна – заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
– голови учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області;
– методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
– заступники директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Прозвучав Державний Гімн України, і форум розпочав свою роботу.

До учасників свята звернулась Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, яка від імені директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерової Тетяни Ярославівни привітала всіх учасників форуму, подякувала учнівській молоді за активну громадську позицію, результативну участь у конкурсах різних рівнів. Галина Володимирівна зазначила, наскільки за останні десять років зросли рівень діяльності наших лідерів та формат проведення форуму учнівського самоврядування.

Заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Петерик Світлана Миколаївна у своєму привітанні учасникам форуму наголосила, що сучасне суспільство потребує молоді, яка нестандартно мислить, яка має бажання реалізовувати себе у соціально значущих проектах, і побажала плідної роботи.

Риженьких Микола Васильович – директор Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» привітав присутніх у стінах навчального закладу, проінформував про напрямки роботи ліцею.

Увазі учасників форуму було запропоновано змістовні й неординарні презентації та виступи голів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.

Роботу учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» в рамках державної програми «Пізнай свою країну» представила Горлова Вікторія, голова учнівського самоврядування навчального закладу. Вона прокоментувала змістовний відеофільм про незвичайні подорожі учнів училища та їх наставників, які побували у різних куточках нашої країни: у містах Київ, Львів, Харків, Одеса, Умань, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Полтава, Запоріжжя, Мелітополь, Дніпро, Чернівці, Ворохта. Дуже вразили присутніх кадри підкорення учнями гори Говерли.

Презентація «Ми разом 10 років» учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький правобережний професійний ліцей» відобразила різноманітну діяльність активної учнівської молоді навчального закладу протягом останніх десяти років, це і участь у проектах різної тематики, тренінгах, квестах; потужний волонтерський рух; військово-патріотична діяльність; самостійне обслуговування учнями ліцею сайту навчального закладу. І саме така робота сприяє виявленню найкращих рис учнів, розкриває їх потенціал.

Про результати реалізації проекту «Все в наших руках – час діяти» учнівським самоврядуванням Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» доповідали найактивніші представники учнівського самоврядування. Під час презентації лідери наголосили, що саме учнівське самоврядування стимулює молодь до соціальної активності.

«Громадська активність учнівської молоді Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище». Саме про це розповіли лідери учнівського самоврядування цього навчального закладу. Вони проінформували про напрямки своєї діяльності: участь у заходах обласного і міського рівня, налагодження міжкультурного діалогу, долучення до об’єднавчих процесів багатонаціонального населення міста Мелітополь тощо. «Сила – в єдності» – таке гасло учнівського самоврядування.

Проект «Разом ми зможемо – разом допоможемо» учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», який представляла Демчук Анастасія, голова учнівського самоврядування, нікого з присутніх не залишив байдужим. Зворушливі фото, які учасники заходу переглянули у презентації, торкнулися кожного серця, бо неможливо байдуже сприймати інформацію про допомогу та плідну співпрацю з дитячим будинком «Сонечко», відділом соціально-побутової адаптації інвалідів Комунарського району, православним дитячим будинком «Надія». Головний пріоритет діяльності учнівського самоврядування навчального закладу – це благодійність.

Про волонтерську діяльність учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» доповіла голова учнівського самоврядування Грищишина Роксоляна, яка, до речі, прекрасно виступила у ролі ведучої форуму. Проінформувала про участь у благодійних акціях «Від серця до серця», «Ліки замість квітів», «Відкрий серце»; у пошуково-дослідницькому проекті «Наші випускники – учасники АТО»; проектах «Цей день в історії», «Передай тепло солдату», «Буржуйка на передову», «За чисте довкілля». Лідер наголосила на тому, що при реалізації проектів необхідне бачення кінцевої мети своєї роботи.

Після перегляду презентацій відбулися вибори нового складу ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області. Делегати форуму познайомилися з кандидатами до учнівської ради. Шляхом голосування рада учнівського самоврядування обрана в такому складі:
Тітов Олександр – учень ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»;
Сіваш Тамара – учениця ДНЗ «Запорізьке вище професійне моди і стилю»;
Попович Олександра, учениця ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»;
Вар’єва Єлизавета, учениця Бердянського економіко-гуманітарного коледжу;
Акімова Вікторія, учениця ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».

Після обрання нового складу учнівської ради, відбулося перше її засідання.

Новообраний президент учнівського самоврядування ПТНЗ області, яким стала Попович Олександра, прийняла присягу.

Посвідчення президента учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області вручила Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Попередній президент учнівського самоврядування Шевченко Вікторія передала символ влади президента.

Наприкінці роботи форуму учні Антонюк Кірієна, Соловйов Даніїл, Решедленко Анастасія подарували зворушливі концертні номери, які підтримали атмосферу доброти, відчуття єднання у добрих справах на благо України.

Від імені всіх учасників заходу методист ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Дорохова Леся Миколаївна від щирого серця висловила вдячність ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту», який гостинно прийняв у своїх стінах учнів і працівників ПТНЗ області. Наголосила на тому, що якщо в Україні така активна і небайдужа молодь, то доля нашої держави в надійних руках.

 Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “З правобережний ПЛ”)

Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “Мелітопольське ВПУ”)

Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “Мелітопольський БЦПТО”)