Предметний тиждень з професії «Водій автотранспортних засобів» в ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей»

У рамках виконання методичного плану роботи на 2015-2016 навчальний рік з 23 по 26 травня 2016 року в ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей» проходив предметний тиждень з професії «Водій автотранспортних засобів». На загально ліцейній лінійці був представлений план проведення предметного тижня, критерії оцінювання учасників та засоби заохочення переможців.

Першим із завдань предметного тижня було проведення конкурсу малюнків серед учнів, присвячений безпеці дорожнього руху. Кращими були визнані роботи учнів Шечкова Романа, Крижановського Владислава та Ротка Олександра. Друге місце зайняв Казарян Едуард, третє – Пейчева Анастасія.

Основною метою проведення виховного заходу «Безпека дорожнього руху. Основні причини ДТП за участі пішоходів» було ознайомлення учнів з правилами дорожнього руху та історією їх виникнення, з методами запобігання порушень ПДР, сприяння охороні життя та здоров’я учнів. Викладач спецдисциплін Зелєнцов Ю.А. та майстер виробничого навчання Бабійчук Н.О. акцентували увагу на те, що з кожним роком зростає інтенсивність руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. У ході проведення заходу, педагоги застосовували різноманітні методи спілкування: бесіду, поставлення проблемного питання, випереджальне домашнє завдання, в якому учні у віршованій формі закріпили знання з ПДР, мозковий штурм. Для закріплення матеріалу учням було запропоновано розділитися на дві команди «Пішоходи» (жовті) та «Водії» (зелені). Для розминки та в ході проведення заходу, учасникам команд було запропоновано по черзі відповісти на запитання із знання правил ПДР, співставити знаки з їх визначенням, розставити моделі дорожніх знаків на макеті населеного пункту с. Чубарівка, відгадати кросворд. У формі гри було перевірено знання дорожніх знаків та вміння швидко орієнтуватися за певних обставин. За результатами завдань проведеного заходу переможцями було визнано команду «Водії» (зелені).

У ході проведення предметного тижня для учнів було організовано перегляд відеороликів «Правила дорожнього руху» та «Безпечна поведінка на дорогах».

У конкурсі на краще рішення екзаменаційних карток з ПДР переможцем став Прохватило Олександр (викладач Зелєнцов Ю.А.). Кращим у практичному водінні легкового автомобіля був визнаний Стаценко Дмитро (майстер з водіння автомобіля Гармата О.М.), у водінні вантажного автомобіля переможцем став Крижановський Владислав (майстер з водіння автомобіля Двірник С.В.).

При підведенні підсумків конкурсу директор ліцею Зелєнцов А.В., заступник директора з НВР Кугаєнко Р.В., керівник методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професійної та практичної підготовки Середа С.В. відзначили високий професійний та методичний рівень підготовки предметного тижня педагогічними працівниками, звернули увагу на збереження життя і здоров’я кожного учасника дорожнього руху.

Переможці предметного тижня з професії «Водій автотранспортних засобів» були нагороджені грамотами.

Зелєнцов Ю.А.,
викладач спецдисциплін
ДНЗ «Чубарівський ПАЛ»