Плекаймо материнську мову!

23 лютого 2016 року в ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» викладачи-словесники Кудар І.В. і Черемісінова Ю.Л. проведели урочисту лінійку з нагоди Міжнародного дня рідної мови, який відзначався 21 лютого 2016 року. Для інтеркультурного Мелітополя питання рідної мови є актуальним.

Учениці Фендич Ірина і Фендич Тетяна розповіли одноліткам і педколективу ліцею історію свята, пояснили значення поняття «рідна мова», повідомили статистику щодо кількісного складу народностей, які проживають на території сучасної України.

Викладач української мови та літератури Черемісінова Ю.Л. провела соціологічне опитування учнів нашого ліцею, в результаті якого з’ясовано, що склад учнів багатонаціональний і багатомовний.

Викладач зарубіжної літератури Кудар І.В. надала випереджальне завдання учням кожної групи. Їм необхідно було знайти і роздрукувати фотографії представників народностей, які вчаться у нашому ліцеї, і перекласти рідною мовою слово «Батьківщина». З цих матеріалів оформлено тематичну виставку, цікаві діаграми про національний склад учнівства та їхнє мовне середовище, національні костюми побачити може кожен у вестибюлі ліцею.

У підсумковому слові Ірина Валеріївна наголосила на тому, що ми всі – представники різних національностей, але об’єднані землею, державною мовою, якою є українська, і закликала всіх приєднатися до акції «Спілкуємося українською!».

Кудар І.В., Черемісінова Ю.Л.,
викладачі
ДНЗ «Мелітопольський ПЛ»