Обласний онлайн-семінар викладачів суспільних дисциплін

12 листопада 2020 року на платформі Zoom пройшов обласний семінар викладачів суспільних дисциплін за темою «Формування предметних компетентностей учнів на уроках історії та громадянської освіти через упровадження інтерактивних форм навчання», в якому взяли участь 29 викладачів історії Запоріжжя та області.

На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка звернула увагу присутніх на актуальність теми семінару та зазначила, що компетентність сьогодні стає головним критерієм освіченості людини.

В ході семінару представлено педагогічний досвід викладача історії ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Олени Кисіль, яка проаналізувала основні шляхи формування ключових та предметних компетенції на уроках історії. Викладачі обговорили відеофрагменти уроку на тему «Формування та особливості комуністичного тоталітарного режиму. Сталінізм» та подякували спікеру за змістовну презентацію.

Ірина Казачанська, керівник експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін м. Мелітополя та смт. Якимівка, презентувала нову збірку методичних матеріалів творчої групи на тему  «Розвиток та вдосконалення історичних компетентностей здобувачів освіти на уроках та в позаурочній роботі з суспільних дисциплін». Матеріли буде розміщено на сторінці блога методиста Лілії Четверякової  «Творча лабораторія педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

Власним досвідом на тему «Роль наочності в процесі вивчення історичних фактів як однієї з умов формування інформаційної компетентності сучасного здобувача освіти» поділився викладач
ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Микола Дійков.

Зацікавленість учасників семінару викликала доповідь Світлани Нечитайло на тему «Розвиток громадянської та соціальної компетентностей здобувачів освіти на уроках історії». Викладач відзначила, що компетентнісний підхід передбачає ставлення до учня як до неповторної особистості, суб’єкта вільного розвитку, визнання його прав. Ідеалом виховання і навчання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, що є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.

Ольга Шерганова, викладач ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», розповіла про нову форму роботи під час дистанційного навчання, презентувала «Історичний віртуальний кінотеатр – короткометражний фільм на тему «Наступність історичної пам’яті: від амбасадорів – до прийдешніх поколінь».

З інформацією щодо проведення обласних  масових заходів у 2021 році виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова.

Бажаємо всім педагогічним працівникам творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі!