Обласний семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів ПТНЗ

05 листопада 2015 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» проведений обласний семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів ПТНЗ на тему: «Системний підхід до забезпечення якості методичної роботи з педагогічними кадрами ПТНЗ».

Зі словами вітання до присутніх звернулася заступник директора з виховної роботи Грімова Ю.О., яка, використовуючи презентацію, розповіла про організацію навчально-виробничого процесу та пріоритетні напрямки розвитку навчального закладу.

Нідерман Н.К., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, надала інформацію про підсумки обласного огляду-конкурсу методичних кабінетів професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію методичної роботи з педагогічними кадрами. Акцентувала увагу методистів на відповідності наданих матеріалів Умовам проведення обласного огляду-конкурсу. Представлені роботи учасників засвідчили змістовну, результативну роботу багатьох навчальних закладів щодо розробки методичних матеріалів. У ході конкурсу члени журі, вивчивши та детально проаналізувавши конкурсні матеріали, ознайомилися з роботою методичних кабінетів, методистів, методичних комісій.

Слід зазначити, що більшість наданих матеріалів підтверджує високий професійний рівень методистів, які здійснюють системну роботу з питань вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду, ведуть планомірну роботу по наданню методичної допомоги педагогічним працівникам навчальних закладів.

У жовтні 2015 року члени журі здійснили огляд методичних кабінетів. Під час конкурсу оцінювалось оформлення та наповнення кабінетів, умови для роботи педагогів, наявність сучасного обладнання та підключення до мережі Інтернет, методичні розробки, навчально-методичне та інформаційно-методичне середовище методкабінету, вивчалась документація, розміщена в методкабінеті, система роботи методиста з педагогами та ряд інших питань. Варто відмітити якісну підготовку навчальних закладів до огляду-конкурсу. В кожному методичному кабінеті були відмічені вагомі напрацювання та форми роботи.

Цікавим, захоплюючим був виступ викладача ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» Євдощенко Н.П. «Методичний кабінет – центр методичної роботи професійно-технічного навчального закладу». Ніна Петрівна детально розповіла про цілеспрямовану, ефективну методичну роботу в цьому навчальному закладі.

Зосереджено, уважно слухали присутні інформацію методиста ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Згурської Т.В. про методичний супровід інноваційної діяльності викладачів і майстрів виробничого навчання. Створений у ліцеї віртуальний методичний кабінет сприятиме впровадженню новаторських форм методичної роботи, підвищенню професійної компетентності педагогічних працівників навчального закладу.

Методист ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Коваленко В.Г. наголосила на важливості реалізації принципу системності в методичній роботі, вдало презентувала роботу методичного кабінету і всього педагогічного колективу.

Учасники семінару-практикуму мали можливість побувати на відкритому виховному заході «Символи України», який провела викладач спецдисциплін Тилик Л.Д. Зворушливо, з теплотою і ніжністю розповідали викладач і учні про державні й рослинні символи України, невичерпну любов до матері та рідної землі. На згадку про цей патріотичний захід учні подарували присутнім зроблені власноруч обереги із калини.

Методисти навчальних закладів відзначили цінність та актуальність отриманої інформації, а методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Нідерман Н.К. висловила вдячність адміністрації й педагогічному колективу навчального закладу за допомогу і сприяння у проведенні семінару-практикуму.