Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури

4 квітня 2018 року на базі Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» проведено обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему «Формування комунікативної компетентності на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури».

Про перспективи розвитку Центру в сучасних соціально-економічних умовах, організацію освітнього процесу в навчальному закладі розповів заступник директора з навчально-виробничої роботи Шевченко Сергій Вікторович.

Викладач української мови та літератури центру Фролова Тетяна Миколаївна поділилась власним досвідом з питань формування комунікативної компетентності учнів на уроках та в позаурочній діяльності. Викладач акцентувала увагу присутніх на важливих аспектах розвитку творчої мовної особистості, зупинилась на методах і прийомах формування комунікативних умінь. Це «Гронування», «Вільне письмо», «Дошка запитань», «Найуважніший читач», «Хвилинка мудрості». «Обери позицію».

Семінар продовжився екскурсією по навчальному закладу, яку провела викладач історії, спеціаліст вищої категорії Піпнік Наталія Михайлівна. Викладачі із задоволенням відвідали музейні кімнати центру.

Яскраво пройшов виступ учнів Центру під час проведення відкритого позакласного заходу «Чарівна магія жінки, яка одягнена в щастя». Учасники семінару-практикуму взяли активну участь у обговоренні позакласного заходу і відзначили, що він був проведений на високому методичному рівні. Багато інформації і вражень присутні отримали завдяки талановитій грі акторів – учнів ІІ курсу з професії «Електрогазозварник». Потім всі присутні стали учасниками цікавого тренінгу «Від комунікативної компетентності до успіху в житті», який провели методист Шелухіна Зоя Василівна та заступник директора з навчальної роботи Федорченко Наталія Валентинівна. Викладачі взяли активну участь у виконанні завдань тренінгу: «Ми можемо стати письменниками», «Згода – незгода – оцінювання», «Історія з торбинки», «Знайди вихід», «Намисто вражень».

Керівник експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя Кокіна Ірина Анатоліївна презентувала інформацію щодо змін у програмі «Українська література» у 2018 -2019 навчальному році.

Методист НМЦ ПТО Четверякова Л.І. залучила учасників семінару до обговорення змін у програмі з предмета «Зарубіжна література» та надала інформацію щодо проведення II науково-практичної конференції учнів закладів професійної (професійно-технічної ) освіти «Україна очима молоді».

Учасники заходу висловили вдячність за цікавий і корисний семінар, за представлені матеріали, які вони можуть використати у своїй роботі.