Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури

18 жовтня 2017 року на базі ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» був проведений обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури ПТНЗ Запорізької області на тему «Впровадження ІКТ для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках української літератури».

Перед початком семінару перед викладачами виступила заступник директора ліцею Малахова О.О., яка розповіла про перспективи розвитку професійно-технічного навчального закладу.

Викладач Антонова О.М. провела відкритий урок з української літератури на тему «Ольга Кобилянська. Повість «Земля» – психологічне трактування вічних проблем. Трагічна історія родини Федорчуків». Тема влади землі над селянином належить до вічних тем у мистецтві. Вона цікава і для наших учнів.

Олена Миколаївна вміло створила позитивну атмосферу на уроці. Це дало змогу учням добре засвоїти навчальний матеріал. Слід відзначити, що впродовж усього уроку викладач застосовувала різноманітні методи і форми навчання, зокрема пошуково-дослідницькі завдання, клоуз-тести, роботу із скрап буками. Змістовно та цікаво пройшла бесіда щодо порівняння різних психологічних типів людей. Учні висловлювали власні думки з приводу прочитаного, а також розробили рекомендації майбутнім батькам щодо виховання дітей. На уроці доречно були використані інформаційно-комунікаційні технології. Урок проведено на високому методичному рівні.

Вітковська Л.С., викладач ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» поділилась своїм досвідом щодо використання ІКТ на уроках української мови і літератури. Людмила Сергіївна успішно пройшла навчання на 30-годинному тренінгу «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного середовища» та розповіла колегам про найбільш яскраві моменти цієї події.

Учасники семінару із задоволенням взяли участь в проведенні тренінгу «Крок до майстерності. Мета тренінгу: активізувати творчий потенціал кожного педагога, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомлення унікальності особистості кожної людини. Методист ліцею Шулякова Л.Ю. розробила оригінальні завдання для учасників семінару Викладачі працювали в групах, обговорювали педагогічні ситуації та розв’язували педагогічні задачі.

З інформацією щодо особливостей викладання української мови та української літератури у 2017-2018 навчальному році виступила керівник експертної творчої групи викладачів української мови та літератури ПТНЗ м. Запоріжжя Кокіна І.А.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Л.І. надала інформацію щодо проведення мовно-літературних конкурсів у 2017-2018 навчальному році, а також зосередила увагу викладачів на підготовці учнів до другої науково-практичної конференції учнів ПТНЗ «Україна очима молоді».

Велика подяка керівництву ліцею за гостинну атмосферу, яка панувала під час проведення семінару. Бажаємо успіхів у роботі всім викладачам української мови та літератури!