Обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної освіти)

1 листопада 2018 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» проведено обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін на тему «Формування національної свідомості на уроках історії та в позаурочній роботі».

Про перспективи розвитку Центру в сучасних соціально-економічних умовах, організацію освітнього процесу в закладі розповів виконуючий обов’язки директора Фоміч Сергій Володимирович.

Робота учасників семінару почалась з формування позитивного емоційного стану (участь у вправі-активаторі «Імпульс»).

Викладач історії ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Казаченко Тетяна Григорівна поділилась власним досвідом з питань формування національної свідомості учнів на уроках та в позаурочній діяльності. Викладач акцентувала увагу присутніх на важливих аспектах національно-патріотичного виховання, зупинилась на методах і прийомах технології критичного мислення. Семінар продовжився виступом викладача історії ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей» Саніна

Миколи Миколайовича. Він зупинився на краєзнавчій роботі як факторі формування національної свідомості учнів, розповів про роботу історико-краєзнавчого гуртка ліцею «Голос Кліо». З досвіду роботи щодо формування національної освідомості учнів шляхом використання ІКТ виступив викладач історії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Кириченко Віктор Анатолійович.

Яскраво пройшов виступ учнів Центру під час проведення відкритого позакласного заходу «Україна – теріторія гідності». Учасники семінару-практикуму взяли активну участь у обговоренні позакласного заходу і відзначили, що він був проведений на високому методичному рівні. Багато інформації і вражень присутні отримали завдяки майстер-класу «Веб-квести. Використання QR-коду в освітньому середовищі», який провела заступник директора з навчально-виробничої роботи Центру Згурська Тетяна Віталіївна.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І. залучила учасників семінару до обговорення інформації щодо проведення обласних масових заходів з історії у 2019 році.

Учасники заходу висловили вдячність за цікавий і корисний семінар, за представлені матеріали, які вони можуть використати у своїй роботі.