Обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін

12 квітня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» проведено семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області на тему: «Використання інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін».

Учасників семінару щиро привітав та побажав успіхів у роботі виконуючий обов’язки директора училища Базь Олександр Станіславович. Методист училища Масалова Тетяна Степанівна провела відеоекскурсію училищем; присутні із задоволенням відвідали навчальні кабінети, майстерні, познайомилися з викладачами та майстрами виробничого навчання професійно-технічного навчального закладу.

Викладач історії Кириченко Віктор Анатолійович та викладач української мови і літератури Козловська Алла Миколаївна провели бінарний урок-дослідження на тему: «Розвиток культури в Україні у 1930-ті рр. «Розстріляне відродження». Протягом уроку вирішувалося проблемне питання: «Розстріляне відродження» – суто національне явище чи загальна риса тоталітарної доби?». Учасникам семінару були представлені результати роботи творчих  груп. Учні висловлювали та аргументували різні точки зору. Використання ІКТ сприяло розвитку інтересу учнів до предмета, а також розвитку в учнів творчих та пошуково-дослідницьких навичок. Завдяки поєднанню традиційних педагогічних технологій та ІКТ викладачам вдалося зробити урок  насиченим та цікавим, донести більше інформації до кожного учня.

З презентацією досвіду роботи на тему «Формування світоглядної позиції та толерантних відносин як зразок соціальної поведінки учнів у процесі вивчення суспільних дисциплін» виступила викладач історії ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Марченко Ірина Вікторівна. Вона акцентувала увагу на доцільності використання інтерактивних методів навчання на уроках історії.

Керівник експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін м. Запоріжжя Кириченко Віктор Анатолійович презентував методичний альманах з досвіду роботи творчої групи з національно-патріотичного виховання на уроках історії та в позаурочній діяльності.

У ході семінару також було розглянуто питання організації та проведення обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія».

Підводячи підсумки роботи семінару-практикуму, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Лілія Іванівна відзначила теплу душевну атмосферу, створену колективом училища для забезпечення продуктивної роботи учасників семінару.