Обласний семінар-практикум викладачів фізики

30 листопада 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся обласний семінар-практикум викладачів фізики на тему «Використання інтерактивних методів навчання як способу підвищення якості навчального процесу з фізики».

Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.

На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» Трипак Василь Васильович та розповів про сьогодення і перспективи розвитку навчального закладу. Для позитивного настрою присутніх у виконанні учнів навчального закладу прозвучали запальні українські пісні.

Викладач фізики ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» Приданцев Валерій Анатолійович презентував досвід роботи щодо вивчення фізичних основ сучасної іграшки (спиннера) як засобу розвитку пізнавальної активності учнів. Було продемонстровано досліди зі спиннером під час вивчення теми «Момент інерції».

Викладач фізики ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Столяр Ольга Гнатівна поділилася власним досвідом щодо використання інтерактивних методів навчання під час проведення дослідів та розв’язування експериментальних завдань на уроках фізики та у позаурочний час. Було продемонстровані відео з фрагментами уроків та позакласних заходів. Також Ольга Гнатівна презентувала декілька власних проектів з фізики, з якими можна ознайомитись на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області у розділі «Методичний кабінет» у вкладці «Семінари».

Після невеличкої перерви Приданцев Валерій Анатолійович розповів про використання ілюстрацій під час підготовки до виконання лабораторних робіт та подарував кожному з присутніх диск із роздатковим матеріалом з фізики. Також Валерій Анатолійович провів майстер-клас з демонстрації поведінки поперечних хвиль з використанням різноманітних матеріалів. Потім усі присутні з цікавістю спостерігали за явищем інтерференції за допомогою решітки, капронової стрічки та скла. Продемонстровано дослід щодо експерементального визначення швидкості світла.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. ознайомила присутніх з навчальними програмами з предмета «Природничі науки», які набувають чинності з 1 вересня 2018 року та з проектом програми з фізики та астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (10-11 клас).

З метою поліпшення роботи наступних семінарів-практикумів викладачів фізики методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. провела анкетування учасників семінару, викладачам Приданцеву В.А. та Столяр О.Г. висловила вдячність за співпрацю. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.