Обласний семінар-практикум старших майстрів ПТНЗ Запорізької області

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2016 рік 24 листопада на базі ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» проведено обласний семінар-практикум старших майстрів ПТНЗ на тему «Інноваційні форми і методи підготовки кваліфікованих робітників у сучасних умовах на виробництві».

У роботі семінару взяли участь 32 старших майстри області.

Семінар відкрила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Немченко Маріанна Михайлівна, яка ознайомила учасників з етапами проведення семінару. Директор ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» Руденко Василина Раїмівна надала інформацію щодо співробітництва з підприємствами-замовниками, перспективи розвитку та основні напрямки діяльності закладу.

Директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович у своєму виступі акцентував увагу на роботі старших майстрів з майстрами виробничого навчання, веденні плануючої документації, контролі виробничого навчання. При підведенні підсумків виступу директор запропонував створити творчу групу для розробки методичних рекомендацій на допомогу старшим майстрам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів області.

Старший майстер ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» Сердюк Тетяна Федорівна поділилась своїм досвідом щодо ролі старшого майстра у вирішення актуальних питань з організації професійно-технічної підготовки.

У семінарі брали участь Максименко Олена Георгіївна, голова методичної комісії педпрацівників кулінарних професій та майстер виробничого навчання Білянська Лілія Володимирівна, які розкрили питання роботи методкомісії, співпрацю з роботодавцями та інноваційні шляхи розвитку соціального партнерства.

Методисти НМЦ ПТО у Запорізькій області Немченко Маріанна Михайлівна та Тимченко Наталія Іванівна проінформували учасників семінару про досягнення педагогічних колективів ПТНЗ у підготовці учнів для участі в обласних та Всеукраїнських конкурсах, а також була представлена презентація старшого майстра Пермякової Світлани Іванівни ДНЗ «Запорізький професійний торгового-кулінарний ліцей» щодо участі у Всеукраїнському конкурсу фахової майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за професійною компетенцією «Кулінарне мистецтво», де учасник посів ІІІ місце.

Також у семінарі брала участь методист-психолог НМЦ ПТО у Запорізькій області Шкроботько Олена Олександрівна, яка у своїй презентації надала інформацію щодо соціально-професійної адаптації учнів ПТНЗ в умовах сучасного виробництва.

Для учасників семінару були проведені два майстер-класи: «Елементи інтер’єру з гіпсокартону, опоряджені лакофарбовими матеріалами ТМ «SMILE» майстрами виробничого навчання Журавель Єлизаветою Олександрівною, Синицькою Світланою Валеріївною ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» та менеджером-консультантом з продажу лакофарбових матеріалів ТМ «SMILE» Прудиусом Олегом Володимировичем; «Новітні технології оздоблення тортів в сучасних умовах виробництва» майстром виробничого навчання Ковальовою Оленою Станіславівною та ведучим кондитером мережі ресторанів «Лімонсоль» Карпенко Мариною Вікторівною.

Наприкінці семінару методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Немченко Маріанна Михайлівна надала інформацію щодо плану роботи на 2017 рік. Учасники семінару обмінялись власним досвідом щодо підготовки робітничих кадрів та співпраці з підприємствами-замовниками.