Обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю»

04 лютого 2016 року на базі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю». В семінарі брали участь викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання навчальних закладів, які ведуть підготовку робітників з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням», експертна група викладачів іноземної мови та методисти Науково-методичного центру професійно технічної освіти Четверякова Лілія Іванівна та Осіна Наталія Анатоліївна.

Підготовку та організацію семінару-практикуму проводили методист Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області Тимченко Наталія Іванівна, адміністрація училища та його педагогічні працівники.

За традицією семінар-практикум відкрив виконуючий обов’язки директора училища Базь Олександр Станіславович, який розповів присутнім про історію училища, його сьогодення, задачі та напрямки подальшого розвитку. Привітав учасників семінару-практикуму директор Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович та побажав плідної праці.

Учасникам семінару-практикуму був запропонований рекламний відеоролик про ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник».

Програма семінару-практикуму була насичена змістовними заходами. Учасники семінару-практикуму були присутні на відкритому бінарному уроці на тему «Інструменти для токарних робіт», який провели викладач англійської мови Еговцева Олена Василівна та викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганна Степанівна.
Урок відповідає потребам сьогоденних задач у навчанні.

2016 рік наголошений роком англійської мови і викладачі

Єговцева Олена Василівна та Захаренко Ганна Степанівна продемонстрували шляхи реалізації.

За відгуками колег, урок пройшов на високому методичному рівні, має високу інноваційну значущість та нестандартні підходи.

За програмою семінару-практикуму присутні ознайомились із відео-презентацією уроку теоретичного навчання на тему «Круглі пластини RODEKA». Цей урок є результатом сумісної роботи бібліотекаря училища Шмиголь Ксенії Віталіївни та викладача предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганни Степанівни та відео-фрагмент уроку майстра виробничого навчання Похилюк Ганни Мефодіївни на тему «Технологічний процес виготовлення деталі «Шарнір». Похилюк Ганна Мефодіївна брала участь у обласному конкурсі на кращий навчальний фільм «Урок майстра», в якому фільм посів І місце.

В своїй доповіді – презентації на тему «Використання нетрадиційних форм та методів викладачів на уроках професійно-теоретичної підготовки з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням» з метою формування сучасного конкурентоспроможного кваліфікованого робітника» Захаренко Ганна Степанівна висвітлила основні напрямки своєї роботи та поділилась елементами власного досвіду.

Учасники семінару-практикуму методом проведення ділової гри та за методом кейсов або case study розглянули проблемне питання щодо методики підготовки учня до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю» та розробили основні положення.

Екскурсію по навчальним майстерням провів виконуючий обов’язки старшого майстра Малов Анатолій Миколайович.

Тимченко Наталія Іванівна, методист Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області зазначила високу організаційну, методичну та професійну підготовку та підвела підсумки роботи семінару-практикуму з професії «Верстатник широкого профілю».