Обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ легкої промисловості і сфери послуг з професій «Кравець», «Перукар»

25 березня 2015 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ легкої промисловості і сфери послуг з професій «Кравець», «Перукар».

За планом роботи семінару-практикуму виступив директор ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Спекторов Борис Ілліч. Він доповів про реалізацію сучасних підходів для розвитку навчального закладу, проблеми та задачі на даному етапі.

З доповіддю-презентацією на тему «Впровадження дидактичного проективного в освітній процес як запорука підготовки майбутнього конкурентоспроможного кваліфікованого фахівця» виступила практичний психолог ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Кривушак Інна Сергіївна. Вона доповіла, що зміст дидактичних матеріалів повинен відповідати особливостям теоретичного і виробничого навчання, забезпечити одержання міцних знань, умінь та навичок відповідно до вимог навчальних програм.

На високому організаційному та педагогічному рівні провела відкритий урок з професії «Перукар» викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Пушиліна Анастасія Яківна на тему «Виконання стрижки «Каре». Присутні відмітили використання інноваційних технологій на уроці, а саме: використання сторінки у контакті викладача та спілкування в ній з учнями; високий рівень професіоналізму під час викладення матеріалу; компетентні коментарі учнів; раціональність використання методів, принципів, засобів навчання.

З метою прищеплення любові до обраної професії, поглибленого вивчення тем, що зацікавлюють учнів з професії «Кравець», та для проведення поетапної атестації майстром виробничого навчання Фенченко Тетяною Анатоліївною була запропонована доповідь-презентація на тему «Впровадження проектних технологій у проведенні бінарних уроків з професії «Кравець». Як приклад дії проектної технології був продемонстрований показ виробів із проекту-пропозиції.

На високому організаційному та професійному рівні провела відкритий урок майстер виробничого навчання з професії «Кравець» Кручина Лариса Миколаївна на тему «Обробка горловини в виробах без коміру». Елементом творчості та майстерності була пропозиція майстра, а саме: виготовлення оздоблення для виробів без коміру з чоловічої краватки.

На уроці був використаний інтерактивний метод випереджаючого навчання. Присутні відмітили важливість використання на уроці моменту рольової гри – роботи в командах, самоконтролю та дефектів у виробах.