Незабутня екскурсія

За всіх часів і народів найбільшою святістю людини вважається хліб.

Хліб – це не лише буханець, але й символ, джерело людського життя і матеріального благополуччя.

Хлібом-сіллю зустрічають дорогих гостей; із хлібом проводжають молодят до шлюбу; виряджають у далеку дорогу; хліб приносять при народженні.

Майстерно випечена хлібина нагадувала собою сонце – кругле, рум’яне, вічне.

І саме з метою розширення знань учнів ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» з професії «Пекар», запросив на екскурсію до міста Запоріжжя власник пекарні «Урожай» (випускник ліцею 2002 року) Мельник Олег Дмитрович.

Екскурсія по міні-пекарні справжнього майстра своєї справи Олега Дмитровича була цікавою і захопливою.

Учні побачили весь процес випікання хліба: від просіювання борошна до випічки готових виробів. Майже всі процеси механізовані, тому що пекарня обладнана просіювачами, тістомісильними, тістодільними машинами, округлювачами, шафами для розстоювання виробів і сучасними шафами для випікання, в яких автоматично підтримуються необхідна температура і вологість.

Завдяки просвічуванню всередині камери через прозорий пластик, можна контролювати і спостерігати підйом тіста. Великий інтерес викликають нетрадиційні хлібобулочні вироби як елемент «фаст-фуду», а також для супермаркетів хліб з шоковою заморозкою, який зберігається півроку, а розморожуючись, набуває своїх відповідних властивостей.

Випускників ліцею пекарня «Урожай» запрошує до себе на роботу. Із цьогорічних випускників Магус Олексій з 1 січня 2018 року працює на цій пекарні на лінії пакування хлібобулочних виробів за допомогою машин. Отож, щоб бути з роботою і пахучим буханцем хліба, приходьте на навчання в ДНЗ «Пологівський ПЛ».

Кащенко Н. В.,
викладач спецдисциплін
ДНЗ «Пологівський ПЛ»