Не старіють душею ветерани

Саме цю беззаперечну істину вкотре було доведено у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». У святково прикрашеній актовій залі в рамках заходів по відзначенню 73-ї річниці визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників 24 жовтня 2016Не старіють душею ветерани року відбулася зустріч учнів і співробітників училища з учасником війни Репешком Володимиром Володимировичем. Такі зустрічі є доброю традицією в ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», які є можливими завдяки тісній співпраці училища з Радою ветеранів АТ «Мотор Січ».

Бурхливими оплесками зустріли учні свідка буремних подій жовтня 1941 – жовтня 1943 рр., а згодом уважно слухали його розповідь про те, як він 13-річним хлопчаком допомагав підпільникам в окупованому місті розповсюджувати листівки, влаштовувати диверсії, вести розвідувальну роботу. Зі сльозами на очах Володимир Володимирович згадував, як виснажені городяни зустрічали визволителів 14 листопада 1943 року, як відбудовували рідне місто після визволення.

У залі панувала невимушена дружня атмосфера, присутні ловили кожне слово ветерана, переживаючи разом з ним бурхливі воєнні роки.

З подякою та вдячністю за щасливе сьогодення учні вручили Володимиру Володимировичу букет осінніх квітів.

І вкотре хочеться вірити, що настали нові часи, виросло нове покоління людей. Для них війна – це спогади ветеранів про неї. А ветеранів, учасників цих історичних подій, стає дедалі менше і менше. Але пам’ять безсмертна. Пам’ять – у серцях і свідомості людей тієї героїчної пори. Пам’ять – у справах і вчинках сучасників. Сини у всьому прагнуть бути схожими на батьків, юність крокує поряд з ветеранами. Це потрібно не мертвим, це потрібно живим. Бо нова людина, як і все суспільство, наша нова, незалежна Україна виростають з історії. Той, хто не знає минулого – не може побудувати майбутнього. Потреба вчитися на прикладах минулого, акумулювати високу духовність предків набуває особливого значення у наш воістину революційний час.

Кириченко В.А.,
викладач історії
ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»