Навчально-польові збори у ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище»

З 16 по 28 квітня 2015 року у ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище» проведені навчально-польові збори з юнаками та дівчатами випускних груп з курсу «Захист Вітчизни». Програму заходів навчально-польових зборів було розділено на три дні окремо для кожної з випускних груп, а для проведення навчання залучено голову Заводської районної організації «Товариство сприяння оборони України» Токаря Сергія Миколайовича та представників Заводської районної організації Червоного Хреста. Відповідальний за проведення занять викладач «Захисту Вітчизни» Дєдіков Ігор Валентинович.

В перший день заняття проводились на стройовому майданчику та навчальному полі, які включали стройовий огляд, тактичну підготовку й військову топографію. Учні тренувались у виконанні стройових вправ, навчались діям підрозділу згідно плану командирів взводів та діям дозорних під час огляду місцевості та місцевих предметів, діям солдата в бою, прийомам і правилам виконання способів пересування солдата на полі бою, діям в пішому порядку, вимогам до вибору місця ведення вогню і спостереженню за противником, прийомам і правилам обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи, способам ведення розвідки, вивченню місцевості.

Другий день навчально-польових зборів включав тактичну підготовку, психологічну підготовку та контрольні заняття, що проходили на навчальному полі, стройовому плацу та спортивному майданчику. Учні навчились діям солдата у бою у складі мотострілкового взводу, діям у наступі, похідному і бойовому порядку мотострілкового взводу та його дії під час маршу та переходу до наступу, висуванню на рубіж атаки, атаці з подоланням перешкод, знищенню противника на передньому краї, подоланню ділянки місцевості з радіоактивним зараженням, дезактивації автомата і частковій санітарній обробці, діям мотострілкового взводу в різних ситуаціях під впливом дій противника, діям солдата в обороні, заняттям вогневої позиції, її обладнанню та маскуванню. Після тренінгу учні закріпили навички психологічної саморегуляції, поведінки в екстремальних ситуаціях, стройових прийомів і руху без зброї та виконали нормативи з бігу, підтягування, метання гранати на дальність та здали крос.

У третій день навчально-польових зборів проходила вогнева підготовка на полігоні військової частини та на спортивному майданчику. Було здійснено перевірку знать учнів з заходів безпеки, будови автомату, умов виконання початкової вправи стрільби з автомату Калашникова, пневматичної та малокаліберної гвинтівки, подолання єдиної смуги перешкод. Найкращі результати показав учень групи ЕМ-123 Бардусов Михайло, який зібрав автомат Калашнікова за 26 секунд.

Викладач історії України та фізичної культури ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище» Лебеденко Сергій Олександрович навчив учнів практичним основам військової топографії. Викладач предмету «Захист Вітчизни», майор запасу Дєдіков Ігор Валентинович разом з майстром виробничого навчання Петровським Сергієм Валерійовичем відповідали за стройовий огляд та тактичну підготовку учнів. Викладач фізичної культури Ліуш Андрій Михайлович проводив контрольні заняття з стройової та фізичної підготовки учнів. Голова Заводської районної організації «Товариство сприяння оборони України» Токар Сергій Миколайович організував мультимедійний тир та вогневу підготовку учнів. Представники Заводської районної організації Червоного Хреста провели медично-санітарну підготовку учнів, навчили тимчасовій зупинці кровотечі та наданню першої медичної допомоги при переломах кінцівок.

Навчально-польові збори у ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище» завершено. В навчальному закладі готують справжніх захисників Вітчизни, які матимуть змогу захищати рідну Україну, якщо це буде потрібно.

Доценко А.О.,
викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізьке ВІПУ»