Намагаємось бути на одній нозі з прогресом

Який би не минав вік, який би не минав рік, але завдання педагога залишаються без змін. Вони не зламні – це навчити, виховати, розвинути.

Не зважаючи на сталість наших завдань, умови в яких ми працюємо стрімко трансформуються. Педагог пройшов свій шлях – від зміни знаряддя письма з сажі до мультимедійної дошки, від зміни джерела знань з переказів та спостережень до Інтернет – ресурсів. Якщо педагогу знайомі відчуття та спогади, коли тримаєш у руках рідке та старе видання, коли спокійно працюєш у бібліотеці, коли книгу в одному екземплярі видають тільки для роботи в читальній залі, коли бігаєш по книгарням у пошуках тієї самої книги, то учень, до цих спогадів і не долучався. Раніше, щоб достукатись до серця, а там вже й до розуму учня, можна було підняти йому чоло та зазирнути в очі. А зараз? Нам не має місця між очима учня та монітором усіляких інформаційних пристроїв. Тому вирішили знайти візуальний контакт з учнями, використовуючи їх монітори.

Саме з цієї причини педагогічний колектив ліцею впевнено вирішив підкорити Інтернет – простір. Ми вже вільно спілкуємось з учнями у соціальних мережах, налагоджуємо електронне листування. Черга стала за створенням власних блогів. В окремих педагогів ліцею вже створені блоги, в деяких вони, навіть, активно працюють, наприклад, у викладача української мови та літератури Мелах Ц.В. Прийшла думка перетворити це явище у «стихійне». Перший крок до цього – проведення майстер-класу від майстра виробничого навчання Пузина С.В. Зрозуміли для себе, яким придбанням для нас буде власний блог – привернення уваги учнів до предметів та до співпраці, спілкування в Інтернет – просторі з учнями, колегами, обмін інформацією, створення власної скриньки інформації та, найголовніше, це наша «самоосвіта», професійне зростання в своїх очах, очах колег та учнів. Майстер-клас перейшов у практичне заняття. Було багато запитань та непорозумінь, що й до чого, але ми впорались. Головним завданням для нас було не тільки створити блоги, а й подарувати їм довге життя! Попереду ще багато кропіткої та цікавої роботи.

Згурська Т.В.
методист ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ»