Кроки до майбутнього навчання у ВНЗ

У рамках співпраці з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області ЗНУ провів безкоштовні майстер-класи та тренінги щодо вступу учнів-випускників ПТНЗ 2015-2016 н. р. до вищих навчальних закладів. Так 24 квітня 2016 року під час Дня відкритих дверей Запорізького національного університету для учнів ПТНЗ була відчинена «Вступна майстерня» відповідальним секретарем приймальної комісії ЗНУ Бікуловим Д.Т. та керівником відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Паскевською Ю.А.

Декан фізичного факультету Горбенко В.І. розповів випускникам ПТНЗ про перспективи працевлаштування випускників ЗНУ, можливість продовжити навчання в магістратурі університету Дю Мен, що знаходиться у французькому місті Ле Ман, та отримати французькі регіональні стипендії. Учні ПТНЗ м. Запоріжжя, м. Мелітополь та м. Акимівка побували на екскурсіях лабораторіями фізичного факультету. Заступник декана з профорієнтаційної роботи Даценко І.П. розкрила учасникам заходу секрети успішного проходження ЗНО з фізики.

На біологічному факультеті доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин, к. б. н. Яковлєва-Носарь С. О. провела для майбутніх абітурієнтів вікторину та змагання з біології рослин. Викладачами біологічного факультету було проведено аналіз помилок учнів-учасників заходу, що дасть змогу якісніше підготуватись до ЗНО з біології. Світлана Олегівна розповіла учням, що випускники біологічного факультету можуть вести роботу:

  • в установах і закладах народної освіти — школах, технікумах (викладач біології, хімії),вищих навчальних закладах;
  • науково-дослідних установах НАН України;
  • хімічній промисловості (лабораторії по аналізу харчових продуктів, побутової хімії, нафтопродуктів);
  • харчовій промисловості (лабораторії аналізу якості продукції – кондитерських фабрик, горілчаних заводів, пивзаводів, хлібопекарень, рибозаводів);
  • міністерств – екобезпеки, охорони здоров’я, агрополітики;
  • підприємствах комітету лісового господарства, охорони навколишнього середовища, рибінспекціях, діагностичних лабораторіях.

ЗНУ при підтримці НМЦ ПТО у Запорізькій області надав можливість учням-випускникам ПТНЗ Запорізького регіону зробити кроки до майбутнього навчання у ВНЗ та зосередити свої зусилля на проблемах збереження біологічного різноманіття рідного краю та проблемах підвищення продуктивності праці на підприємствах регіону завдяки фізичної освіти.