Козацька слава в серцях у нас

Сяяли на сонці шаблі запорожців,
Як вони на конях гнали ворогів.
Козацькому роду нема переводу,
Лине його слава з далечі віків.

Історія нашого народу – це війни і повстання, це сльози і перемоги, це «тихі води, ясні зорі» і буруни біля Дніпрових порогів; це незламність Байди і крилаті козацькі «чайки» серед хвиль розбурханого моря, буйні веселощі на Січі після перемог і плач полонянок неволі; це ненависть і любов, вірність і зрада – це все, чим живе людина, чим живе народ, живе весь світ.

Запорізька Січ… Найлегендарніше минуле українського народу. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості. Козацькому роду нема переводу, лине його слава з далечінь віків.

Кожного року першокурсники ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти» святкують свято Покрови, яке відзначається 14 жовтня. Цього року на заваді у наших юних козаків стала негода, тому було вирішено перенести проведення заходу, пізніше у спортивну залу. І ось цей день настав…

29 жовтня 2015 року у спортивній залі ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО» відбувся відкритий захід, присвячений посвяченню першокурсників у козаки. Всі зібралися, щоб повболівати за наших хлопців, які мали змогу показати свої знання, силу і вправність та позмагатися за звання «Найкращий курінь».

Щороку на свято Покрови до нас в гості приходять вихованці Мелітопольського притулку, веселий виступ яких додав родзинки до загального настрою присутніх.

Шість команд, одинадцять конкурсів (один з яких кулінарний – приготування кулішу) та нестримна жага до перемоги, запекла боротьба, в якій до останнього не було зрозуміло, хто ж насправді здобуде перемогу. Все це могли спостерігати присутні, які вболівали за свою команду.

Але в змаганнях завжди є переможці. За результатами конкурсів І місце – посів курінь групи “Електрогазозварник”, ІІ місце – посів курінь групи “Маляр, штукатур”, ІІІ місце – курінь групи “Оператор комп’ютерного набору”. За перемогу отамани отримали справжні українські призи, щоб підтримати свою козацьку силу.

Знаймо, що історія – це не прах, не далеке минуле, це – біографія народу. А водночас, його жива душа, бо душі без пам’яті не буває…

Дорохова Л.М.,
заступник директора з ВР

ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО»