Книги, що змінюють світогляд, або Читання як стратегічно важлива компетентність для сучасної людини

Навчіть своїх дітей читати так, щоб вони вміли читаючи думати й думаючи читати

В. Сухомлинський

8 жовтня 2020 року на платформі ZOOM відбулося засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Мелітополь і смт Веселе «Дивослово». Тема онлайн-засідання: Книги, що змінюють світогляд, або Читання як стратегічно важлива компетентність для сучасної людини.

Читацька культура – це складова частина загальної культури особистості, комплекс знань, умінь і почуттів читача, що передбачає свідомий вибір тематики читання, його системність з метою повноцінного і глибокого сприйняття та засвоєння літератури.
Протягом відеоконференції членкині експертної творчої групи активно з’ясовували важливі питання сучасної освіти.

Кардашова Н.Г., голова експертної творчої групи, висвітлила роль професійної самосвідомості здобувачів освіти в умовах удосконалення ключових компетентностей для життя.  Наталя Григорівна представила книгу Девіда Стіллмана «Покоління Z на роботі». Практичний посібник дає відповіді на важливі питання: як працювати педагогам із сучасним поколінням.

Кірей Ю.В. розкрила важливість уроків позакласного читання. Доповідь було представлено у вигляді рекомендаційної тематичної літератури для читання в позаурочний час.

Сторчило Т.Г. ознайомила з методичними рекомендаціями для підготовки до ЗНО-2021, акцентувала увагу колег на змінах та нововведеннях.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО в Запорізькій області підвела підсумки засідання, подякувала усім за плідну роботу, якісну підготовку доповідачам до відеоконференції, побажала успіхів на освітянській ниві, професійного зростання, родинного затишку, благополуччя і добра.

Засідання пройшло в творчій атмосфері, викладачі спланували подальшу індивідуальну та групову роботу на наступну відеозустріч.

 

Наталя Кардашова,
голова експертної творчої групи