Голодомор на чорноземі

День пам’яті жертв голодоморів (1922-23рр; 1932-33рр; 1946-47рр.) та політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. У Запоріжжі місцева громадськість провела рад заходів на знак вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. В заходах прийняли участь учні ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

Учні разом з іншими учасниками із колосками пшениці, запаленими свічками та гілками калини пройшлися в траурній ході центральним проспектом від майдану Героїв революції до скверу імені Олександра Поляка, де розташований пам’ятник жертвам Голодомору.

По закінченню ходи о 16:00 відбувся загальноміський мітинг-реквієм за участю громадськості і представників місцевої влади. Присутні вшанували всеукраїнською хвилиною мовчання пам’ять загиблих, а представники християнських церков провели спільний молебень.

Після мітингу-реквієму з учнями було проведено дискусійну бесіду, щодо отриманих вражень від заходу. Було обговорено основні причини голодомору, визнано ознаки геноциду українського народу та важливість вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Качайло Л.М.,
керівник гуртка
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»