Евалюація вебсайтів ЗП(ПТ)О Запорізької області у 2020 році

З метою підвищення ефективності функціонування вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти НМЦ ПТО у Запорізькій області було організовано і проведено евалюацію вебсайтів ЗП(ПТ)О Запорізької області. До складу експертної групи були залучені фахівці відповідного профілю у сфері IT-технологій.

А саме:

Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, к.п.н.;

Галина Шило, завідувач кафедри інформаційних технологій електронних засобів, д.т.н., доцент Національного університету «Запорізька політехніка»;

Роман Шумада, завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР;

Юлія Руденко, головний спеціаліст відділу позашкільної, вищої освіти та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки  Запорізької облдержадміністрації;

Лариса Двоєносова, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Оцінювання проводилось з 30 березня по 10 квітня 2020 року в заочній формі у режимі моніторингу згідно з інструктивно-методичними рекомендаціями.

Експерти підвели підсумки, що у більшості закладів створена інформаційна відкритість про свою діяльність та має бути у публічному доступі інформація, яка є обов’язковою відповідно до Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII статті 30 «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти».

Майже у всіх сайтах зручна навігація та додаткові сервіси для інтеграції із соціальними мережами, що без сумніву, позитивно впливає на професійну орієнтацію майбутніх абітурієнтів. Є сайти, де розміщені  відео-ролики  щодо діяльності закладу освіти. Але при всьому цьому, нажаль, поки що в меншості сайти, які адаптовані для перегляду контенту користувачами із вадами зору.

Сайти мають візуальну зручність відображення інформації, насамперед, читабельності тексту, оптимальність розміру, поєднання кольорів тексту і фону. Але все ж таки, відповідальні за сайти мають робити його комфортним для користувача. Графічні елементи не повинні відволікати увагу відвідувачів від інформаційного наповнення сайту.

Не використовуйте флеш-анімовані заставки до сайту, тому що вони викликають негативні емоції у користувачів, оскільки заважають потрапити на вебсторінку, забирають час і відволікають. Бажано на сторінках розміщувати, як можна менше флеш-банерів, флеш-картинок та іконок, вони істотно впливають на час завантаження.

Є декілька закладів освіти,  які  створили новий,  сучасний сайт із своєю індивідуальністю – це важливий аспект будь-якого подальшого руху в інформованості серед молоді та підвищенням престижу робітничих професій.

Хочемо нагадати ще раз, сайт мало створити, ним постійно треба займатись. Тож, якщо ви хочете дізнатись, хто ж став переможцем евалюації вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області у 2020 році завантажуйте презентацію, яку ми розмістили нижче.

Переможці, які посіли призові місця отримають Диплом «Кращий вебсайт-2020» в електронному вигляді, який можливо оприлюднити на своєму сайті.

Презентація підсумки 2020