Евалюація вебсайтів ЗП(ПТ)О – 2023

В контексті воєнного стану в державі, відбувається зміна переваг у навчанні та роботі населення, які потребують спеціалістів зі знаннями в професійній освіті. Таким чином, збільшується важливість системи професійної  освіти, особливо наразі.

Одним із важливих джерел інформації про заклади освіти є саме сайт закладу освіти, на якому потрібно забезпечити належний профорієнтаційний супровід.

25 квітня 2023 року, НМЦ ПТО у Запорізькій, області проведено обласний вебінар на тему «Підсумки евалюації вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області».

До складу експертної групи були залучені фахівці відповідного профілю у сфері IT-технологій.  А саме:

Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Роман Шумада, завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Лариса Двоєносова, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Світлана Гритчина, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Експерти дали рекомендації щодо удосконалення сайтів, а саме: створення більш зрозумілого та привабливого дизайну, удосконалення навігації та пошуку по сайту, розширення функціональності, створення розділів з корисною інформацією для абітурієнтів та здобувачів освіти, інформація про підтримки та консультації, а також використання інтерактивних елементів, чат-ботів та зворотного звязку. Експерти підкреслили, що наявність привабливого та зручного сайту є важливою складовою рекламою та просування закладу освіти в Інтернеті.

У більшості закладів освіти є окремий розділ на своїх веб-сайтах, присвячений майбутнім здобувачам освіти. Він необхідний та актуальний і є цінним ресурсом для тих, хто шукає інформацію про можливості професійної орієнтації, вступу до закладу та професійного зростання в майбутньому.

Профорієнтація населення, яке залишило свої домівки та стали ВПО чи виїхали за кордон через війну, є надзвичайно важливим, тому для цієї аудиторії багато закладів освіти використовують окрім сайту, а й соціальні мережі, це не тільки Facebook,  Instagram, а й  TikTok, де публікують корисні матеріали щодо вибору професій , як проходить освітній  та виховних процес та робота пед колективу в  самому закладі.

Важливо, щоб професійна освіта була доступною та привабливою для всіх, незалежно від їхнього населеного пункту та місця перебування.

Завершили вебінар оголошенням Топ-5 кращих вебсайтів ЗП (ПТ)О -2023:

1 місце –  ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний ЦПТО».

2 місце – ДНЗ «Багатопрофільний ЦПТО» та ДНЗ «Запорізьке ВПУ моди і стилю».

3 місце ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», ДНЗ «Запорізьке ВПУ» та ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту».

4 місце –  Федорівський ЦПО, ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», ДНЗ «Запорізький політехнічний ЦПТО» та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ».

 5 місце – Бердянський економіко-гуманітарний коледж БДПУ, ДНЗ «Осипенківський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту», ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей» та ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».

Переможці, які посіли призові місця отримають Диплом «Кращий вебсайт-2023».

Презентація Шумади Р.