Дуальна освіта: обговорення на регіональному рівні

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Запорізькій області та з метою підвищення якості професійної (професійно-технічної) освіти шляхом поширення інноваційних напрямів діяльності 03 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» відбувся семінар-практикум на тему «Підвищення ефективності професійної підготовки кваліфікованих робітників на основі впровадження елементів дуальної системи навчання».

Традиційно, на початку семінару з інформацією про перспективи розвитку навчального закладу виступив Олійник О.М., директор ДНЗ «Запорізьке МВПУ».

Перша частина семінару була присвячена методологічним аспектам впровадження елементів дуальної системи навчання та особливостям розробки навчально-методичного забезпечення підготовки кваліфікованих робітників на засадах модульно-компетентнісного підходу, про які доповіла Семенова Л.О., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Практичними напрацюваннями на основі зазначених теоретичних положень з учасниками семінару поділилась Женська О.О., методист ДНЗ «Запорізьке МВПУ».

Про досвід реалізації психологічного супроводу учнів експериментальних груп при проведенні дослідно-експериментальних робіт доповіла Кучеренко С.С., психолог ДНЗ «Запорізьке МВПУ».

Наступні питання семінару належали до кола проблем, які стосуються напрацювання моделі взаємовигідних відносин закладів професійної (професійно-технічної) освіти та роботодавців. Особливо детально обговорювались питання, спрямовані на практичну підготовку здобувачів освіти до самостійної професійної діяльності за фахом та їх соціальну адаптацію у виробничих колективах. Зокрема:

  •  Осипенко С.М., директор ДНЗ «Дніпрорудненський ПЛ» поділився з присутніми досвідом проектної діяльності щодо управління освітньо-розвивальним середовищем ЗП(ПТ)О за участю роботодавців;
  •  Торохтій О.С., майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський ПЛ» розповіла про практичні кроки щодо впровадження дуальної форми навчання на прикладі професії «Машиніст електровозу»;
  • Ліуш А.М., заступник директора з НВР ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» описав особливості моделі співпраці з конкретним підприємством, а саме, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Додамо, що при обговоренні семінару активно аналізувалась концепція підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.

Підсумки семінару підвела Петерик С.М., заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Семенова Л.О. Методологічні аспекти впровадження елементів дуальної системи навчання

Осипенко С.М. “Управлінський супровід проектної діяльності при організації професійного навчання з використанням елементів дуальної форми здобуття освіти”

Впровадження дуальної системи навчання

Торохтий О.С. «Практичні аспекти щодо впровадження дуальної форми освіти з професії «Машиніст електровоза, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування»

Професійна підготовка кваліфікованих робітників з професії “Токар” з використанням елементів дуальної системи навчання

Кучеренко С.С. «Ефективність психологічного супроводу підготовки кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання»