ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» підписало договір про співпрацю з Кедайняйським професійним центром (Литва)

Місто Мелітополь наприкінці вересня відзначало свій день народження і запрошувало на урочистості своїх партнерів зі всієї України та представників міст-побратимів з інших держав світу.

Наше місто має побратимські відносини з Кедайняйським районним муніципалітетом (Литва) вже з 2012 року. За цей період партнерства відбулося чимало контактів між двома містами, у тому числі і в сфері освіти. Активну позицію в цьому напрямку займають заклади професійної (професійно-технічної) освіти міста. Куратор учнівського самоврядування ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Наталя Іванова, яка є заступником голови громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» має партнерські відносини з литовською Асоціацією освіти дорослих. Її представник Дангірас Качінскас, директор Кедайняйського професійного центру, вже вдруге в 2018 році відвідує урочистості до Дня міста Мелітополя у складі офіційної делегації Кедайняйського районного муніципалітету.

В минулому році відбулося знайомство пана Дангіраса з керівництвом та педагогічним колективом ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», яке наразі об’єднує в собі і колишній Мелітопольський професійний ліцей і Мелітопольський торгово-професійний ліцей. Зараз в училищі навчається 840 учнів з 13 професій у галузі транспорту, машинобудування, комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення. Подібний спектр професій має і Литовський навчальний заклад. Між колегами зав’язались дружні стосунки.

Основна мета педагогічного колективу ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» – це якісна підготовка кваліфікованих робітників для підприємств міста та регіону. Педагоги училища для досягнення цієї мети постійно підвищують свій професійний рівень, займаються самовдосконаленням, впроваджують інноваційні педагогічні технології, намагаються розвивати міжнародні відносини.

29 вересня 2018 року ранок делегації з Литви розпочався з відвідування ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» з метою офіційного підписання договору про співпрацю між колективами двох навчальних закладів. Супроводжував делегацію заступник Мелітопольського міського голови Сергій Прийма, а також представники засобів масової інформації.

Гостей училища, як і годиться на Україні, привітали хлібом-сіллю кращі учні навчального закладу, адміністрація та представники педагогічного колективу провели для делегації екскурсію навчальним корпусом та виробничими майстернями, представили коротку презентацію здобутків училища та поділилися планами на майбутнє. Дангірас Качінскас, директор Кедайняйського професійного центру, зі свого боку, розповів про можливі напрямки співпраці двох навчальних закладів, підкреслив, що основні проблеми та виклики, що сьогодні стоять перед професійною освітою в Литві – дуже схожі з тими завданнями, що їх вирішують українські колеги.

Висловлюючи взаємну довіру і об’єднуючи зусилля в розвитку співпраці в сфері освіти Кедайняйський професійний центр та ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» уклали договір про встановлення прямих партнерських контактів. Договором передбачено вивчення специфіки професійної підготовки молоді в Литві та Україні; розвиток двосторонніх зв’язків з обміну сучасними технологіями навчально-методичної діяльності, кваліфікаційної підготовки учнів.

Маємо надію, що налагодження тісних міжнародних стосунків наблизить Україну до європейських стандартів освіти, сприятиме підвищенню значущості робітничих професій у формуванні міцного економічного підґрунтя держави.

Н. Іванова,
куратор учнівського самоврядування
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»