День волонтера в ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей»

Юні запорізькі будівельники і кухарі, учні ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» вступили до лав волонтерів. Учні ліцею разом з викладачами свої професійні навички перетворили на добру справу.

Близько півтисячі пиріжків і булок, короваїв, десятиметрову маскувальна сітку і теплі речі, все, що зробили своїми руками, напередодні Дня святого Миколая 18 грудня, учні передали запорізьким волонтерам. Ті, в свою чергу, зазначають − така допомога важлива не менше за придбання бронежилетів і шоломів.

У ДНЗ «Запорізький будівельний професійний ліцей» навчається майже півтисячі учнівської молоді. Всі вони − справжні патріоти, запевняє вчитель англійської мови Тетяна Юріївна Каздоба. Щоб привітати бійців, які знаходяться в зоні АТО з наступаючими святами, приготували кілька подарунків. Тетяна Юріївна зазначила, що вибір подарунків був очевидний. Учні кулінарного відділення, майбутні кухарі та кондитери, приготували булочки. А ось учні будівельного відділення віддали перевагу виготовленню маскувальної сітки. Ширина виробу − 2,5 метра, довжина − 14 метрів.

Директор навчального закладу Василина Раїмівна Руденко розповіла про те, що це не перша допомога солдатам. Лідери учнівського самоврядування в листопаді зібрали кошти на придбання лінолеуму в палату Запорізького військового госпіталю для поранених бійців. Голова учнівського самоврядування ліцею Ольга Месхі та її заступник Ольховатський Руслан разом з працівниками госпіталю 25 листопада купили лінолеум і привезли у відремонтовану палату. Наступного дня в цю палату поставили ліжка, і поранені бійці поступили на лікування.

На початку грудня учні ліцею почали свою волонтерську діяльність з випічки короваїв. Директор ліцею зазначила, що інгредієнти збирали всім ліцеєм − несли з дому масло, яйця і борошно. 10 грудня випечені короваї передали не тільки в зону АТО, але і в Запорізький військовий госпіталь. Директор каже, що в хлібі залишається частинка душі того, хто його випік. Саме тому учні кулінарного відділення спекли короваї і передали їх бійцям в зону АТО через волонтерів. Щоб спекти побільше виробів, ліцеїсти з натхненням працювали два дні.

Волонтерів, які приїхали за гостинцями для бійців, вразила їх кількість. Особливу цінність має маскувальна сітка. Кажуть, хлопцям з 55-ї артбригади саме такої і не вистачало. Як пояснив волонтер Геннадій Старцев, зараз випаде сніг, і така маскувальна сітка − те, що потрібно, адже вона зимова. Також волонтери працюють над пошиттям білих маскувальних костюмів для розвідки і спецназу. Сітка біла для того, щоб нею можна було накривати знаряддя, роблячи їх непомітними. Від маскування залежить безпека наших хлопців. Подарунок волонтери повезуть під Маріуполь, де і зустрінуть разом з солдатами Новий рік.

У ліцеї відзначають, на цьому точно не зупиняться. Готові випікати, плести і виготовляти все, що попросять у них бійці. А вже наступного тижня передадуть нову партію короваїв у військовий госпіталь. Сподіваються так хоч трохи підсолодити солдатам перебування в лікарні.

19 грудня організовано виїзд в Запорізьку 55 артилерійську військову частину для привітання військовослужбовців строкової служби з Днем святого Миколая. Для цього учні групи 23 кулінарного відділення спекли тістечка і підготували невеликі новорічні сувеніри.