Даруємо красу кожному

16 грудня 2015 року в ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» пройшов відкритий урок з предмета «Основи конструювання одягу» в групі за професією «Кравець». Урок з теми: «Моделювання одягу на нетипову фігуру» провела викладач І категорії Сідлецька Наталія Петрівна.

Захід мав на меті формування вмінь з моделювання одягу та свідомого ставлення до професії, розуміння її необхідності в житті. Вчитель обрала інноваційний тип уроку: метод проектів.

Красивий, гарний одяг, до того ж розроблений та власноруч пошитий несе особливу радість. А потяг до кравецького мистецтва по суті рівнозначний захопленню музикою, живописом чи іншим видом творчості.

На уроці працювало три групи стилістів, кожна з них створила ескіз моделі на повну, худу фігуру та людину малого зросту. За їхніми ідеями учні провели технічне моделювання. Викладач Сідлецька Н.П. розробила цікавий проект цих моделей за допомогою новітніх комп’ютерних технологій з використання програми у 3D вимірі.

На уроці також був представлений проект «Модний вирок». В основу якого використали ідею справжнього шоу. Запропонована ними модель була обрана для виконання домашнього завдання.
Учениця групи Ворошилкіна І. запропонувала проект, у якому провела корекцію нетипової фігури за допомогою природних матеріалів та зорових ілюзій.

У сучасному світі дуже багато людей з нетиповими фігурами (повні, занадто худі, сутулі та інші), тому проблема одягу для них є дуже нагальною. В зв’язку з цим, можна зробити висновок, що тема уроку актуальна, сучасна і цікава. Урок пройшов плідно, у хорошому темпі та показав творчі здібності майбутніх спеціалістів.

Дозвольте подякував усім учням, а також викладачеві і побажати їм подальших успіхів та цікавих розробок!

Баричева О.М.,
керівник методичного об’єднання швейного напрямку
ДНЗ «Мелітопольський ПЛ»