Вебінар «Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики»

27 листопада 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики».

Свіріна О.В., викладач математики та Карасьова Г.Ю., викладач фізики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка, розпочали свій виступ наголосивши на тому, щоб навчання для студентів було цікаве необхідно використовувати сучасні активні форми в освітньому середовищі.

Галина Юріївна навела приклади застосування у своїй педагогічній діяльності наступних методів навчання підростаючого покоління – це використання ментальних карт та метод піктограм. Ментальні карти викладач застосовує для розкриття основних понять теми та впродовж неї вони доповнюються як педагогом, так і студентами. Приклади ментальних карт створених студентами були зображені на слайді. Метод піктограм вона використовує для спрощування запам’ятовування визначень з предмета. Також були наведенні зразки символів та формул з конспектів підростаючого покоління.

Ольга Володимирівна поділилась власним досвідом застосування нестандартних форм організації домашньої роботи студентів, а саме: веб-квесту та Google форми. Розповіла про формат веб-квесту, його етапи та види завдань. Вона перелічила питання надані для виконання аналітичного завдання веб-квесту: етімологічна та математична довідки, фігура у повсякденному житті, конструкторське бюро, фігура у літальних апаратах. Викладач на слайдах презентації показала нестандарті виконання предметів та літальних апаратів, які знайшли і опрацювали студенти після завершення пошуку й оформлення інформації. Також для реалізації цієї задачі було використано елементи тренінгу. Педагог наголосила, що студенти під час виконання завдання застосували власний досвід та набули нового.

Наступна форма – це Google форма, її можна застосовувати для виконання таких завдань, як: загальне опитування студентів або їх батьків; роздача тем для проектів, рефератів, групової домашньої роботи; створення інтерактивних завдань і вбудовування в форми відео, фотографій й подальше оцінювання дітьми відео- та іншої інтерактивної інформації; проведення онлайн тестів і автоматичну перевірку робіт та розсилку результатів тестування.

Наприкінці вебінару учасники подякували спікерам за дуже актуальну інформацію та корисний виступ.

Презентація “Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики”