ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Кухар»

25 квітня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти Запорізької області з професії «Кухар».

Організатори конкурсу Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Мета конкурсу – закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, популяризація фахових здобутків, вивчення досвіду кращих фахівців з професії «Кухар» в системі професійної (професійно-технічної) освіти.

У конкурсі брали участь 12 представників-переможців І етапу конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар»: Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей», Федорівський центр професійної освіти, Державного навчального закладу «Великобілозерський професійний аграрний ліцей», Державного навчального закладу «Вільнянський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище».

Конкурс передбачав проведення теоретичного та практичного турів. Під час проведення теоретичного туру учасники виконували тестові завдання на знання з предметів професійно-теоретичної підготовки: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва та обслуговування», «Охорона праці», «Гігієна та санітарія виробництва», «Устаткування підприємств харчування. Практичний тур відповідав вимогам 4 кваліфікаційного розряду та включав приготування двох страв: філе індички фаршироване зі складним гарніром та салату «Українського».

Теоретичні знання, практичні вміння та навики конкурсантів оцінювалися компетентним журі.

За рішенням журі переможцем конкурсу став ученик Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Федорченко Олександр.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учениця Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Майборода Таісія та учень Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Дворчин Дмитро. Переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Всі учасники конкурсу були нагороджені цінними подарунками.

Обласний вебінар “Підсумки евалюації Web-сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області”

НМЦ ПТО у Запорізькій області було організовано і проведено евалюацію Web-сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області. До складу експертної групи були залучені фахівці відповідного профілю у сфері IT-технологій.

А саме:
Паржницький О.В., директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Пенчук І.Л., доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики та української філології Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету;
Шило Г.М., завідувач кафедри інформаційних технологій електронних засобів, доктор технічних наук, доцент Національного університету «Запорізька політехніка»;
Бичков К.В., фахівець PowerCode Academy;
Двоєносова Л.В., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Оцінювання проводилось з 28 березня по 11 квітня 2019 року в заочній формі у режимі моніторингу згідно з інструктивно-методичними рекомендаціями.

24 квітня 2019 року відбувся обласний вебінар на тему  «Підсумки евалюації Web-сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області».

Разом із Кирилом Бичковим, фахівцем PowerCode Academy, здійснювала евалюацію його колега Бєляєва Катерина, яка у ході вебінару звернула увагу на необхідність інтеграції сайтів із соціальними мережами, мета зрозуміла: поширити інформацію в широких колах та привернути до неї увагу користувачів.

Галина Шило, завідувач кафедри інформаційних технологій електронних засобів, доктор технічних наук, доцент Національного університету «Запорізька політехніка» наголосила на необхідності адаптування сайтів для перегляду з мобільних пристроїв, тому що понад 80% користувачів Інтернету заходять з гаджетів. Зауважила на зручності навігації, яка повинна відображати інформаційну структуру сайту та бути простою і зрозумілою у використанні. Головна панель навігації має знаходитися в помітному місці сторінки. Запропонувала використовувати на сайтах технологію «Доповненої реальності», за допомогою якої можна створити віртуальне відео з екскурсією по закладу освіти. Пані Галина запросила усіх бажаючих до співпраці з кафедрою інформаційних технологій електронних засобів.

Лариса Двоєносова, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, розповіла, що за рік значно покращилась якість сайтів і відбулось очищення від реклами, що є дуже позитивним для відвідувачів. Багато закладів професійної освіти адаптували дизайн сайту і зробили можливість перегляду користувачами з вадами зору, та запропонувала розташувати значок для адаптації на видному місці. Звернула увагу на необхідність забезпечення інформаційної відкритості освітніх установ ЗП(ПТ)О (Закон про освіту від 05.09.2017 № 2145-VIII Стаття 30 «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти»).

Лариса Віталіївна оголосила Топ-5 кращих Web-сайтів ЗП (ПТ)О -2019:
І місце – ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»;
ІІ місце – ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»;
ІІІ місце – ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»;
ІV місце – Федорівський центр професійної освіти;
V місце – ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту».

Спікер привітала переможців та бажала не зупинятись на досягнутому, а постійно рухатися вперед, удосконалюючи сайт закладу професійної освіти. Також висловила подяку експертам за їх роботу.

Переможці, які посіли призові місця отримали Диплом «Кращий Web-сайт ЗП(ПТ)О Запорізької області-2019» в електронному вигляді, який можливо оприлюднити на своєму сайті.

Підсумки_2019

Вебінар «Використання комп’ютерних програм у процесі викладання математики»

23 квітня 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Використання комп’ютерних програм у процесі викладання математики».

Бондаренко А.О., викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» на початку виступу звернула увагу учасників, що у своїй педагогічній діяльності зіштовхнулася з проблемою: учні складно сприймають математику, найчастіше вони не розуміють навіщо їм вона, і коли предмет викладається без прив’язки до реального життя та інноваційних технологій учні важко засвоюють. Тому вона останнім часом багато уваги приділяє саме міжпредметним зв’язкам, синергетичному підходу, щоб учні усвідомлювали для чого саме вони вивчають даний предмет.

Альона Олександрівна у ході вебінару ознайомила слухачів з програмою SolidWorks, пов’язаною з конструкторською діяльністю. Розповіла про її призначення, можливості застосування у математиці, міжпредметному зв’язку з кресленням. Наочно продемонструвала, за допомогою відеоматеріалу, побудування креслень та 3D моделей кубу з наскрізним отвором, конусу, тору.

На завершення спікер оголосила висновок, що сформовану практику викладання математики, яка характеризує лише традиційне вивчення формул, абстрактність понять, які зазвичай запам’ятовуються механічно не є доцільним, оскільки в нашому житті все динамічно і в процесі викладання предмета ця проблема може бути вирішена шляхом використання комп’ютерних технологій. Якщо в учня є зацікавленість, бажання зрозуміти, то педагог у процесі викладання зможе донести та роз’яснити від найлегших до найскладніших елементів свого предмету.

Учасники вебінару висловили подяку доповідачу за корисний, актуальний виступ та побажали наснаги й продуктивної праці у педагогічній діяльності.

Презентація “Використання комп’ютерних програм у процесі викладання математики”

Обласний семінар викладачів історії

25 квітня 2019 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор ліцею Трипак Василь Васильович.

Спеціаліст вищої категорії Коротаєва Ірина Володиміровна на високому методичному рівні провела відкритий позакласний захід «Дніпрогес – візитна картка Запоріжжя». Також Ірина Володимирівна виступила з доповіддю «Використання елементів краєзнавства на уроках історії та в позакласній роботі», звернула увагу на важливі аспекти пошуково-дослідницької роботи учнів ліцею.

Викладач ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Щука Людмила Миколаївна поділилася досвідом щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

Керівник експертної творчої групи викладачів історії м. Запоріжжя Кириченко Віктор Анатолійович презентував новий методичний альманах з досвіду викладання історії за технологією розвитку критичного мислення.

Жваво і зацікавлено пройшло обговорення результатів ІІІ науково-практичної конференції «Україна очима молоді» учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, науковим керівникам вручено сертифікати.

Бажаємо успіхів у роботі всім викладачам історії!

У Запорізькій області пройшов фестиваль української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно» серед студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

24 квітня 2019 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради пройшов обласний фестиваль української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно» серед студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Обласний фестиваль української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно» проводився відповідно до Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Мета фестивалю – формування шанобливого ставлення до національних цінностей рідного краю, популяризації національної пісні як однієї зі складових української культури та залучення до творчості обдарованих учнів.

Завданнями фестивалю є:
– патріотичне виховання учнівської молоді засобами українського мистецтва;
– виховання у молоді любові до рідного краю, етнічної батьківщини засобами вокального мистецтва;
– виявлення і підтримка кращих виконавців національної пісні, сприяння їх участі у різних конкурсах і фестивалях;
– узагальнення і поширення кращого досвіду роботи з обдарованою молоддю, пошуки нових форм роботи з ними.

Організатори проведення обласного фестивалю: виступили Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, комунальна установа «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради та комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради.

Програма фестивалю включає такі номінації:
– українська народна пісня;
– українська естрадна пісня;
– українська патріотична пісня.

Учасниками фестивалю було представлено 47 музичних композицій із 27 закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, це – солісти, дуети, тріо, квартети та ансамблі.

Переможцями стали: у номінації «Українська народна пісня»:
Гран-прі – Мєзєнов Данило ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»;
І місце – Мануілова Діана ДВНЗ «Запорізький будівельний коледж»;
ІІ місце – Федорець Лілія Медичний коледж Запорізького державного медичного університету;
ІІ місце – Бакарджиєва Александріна ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»;
ІІІ місце – Кузовлєва Валерія ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»;
ІІІ місце – Вокальний ансамбль «Струмочок» ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу»;
ІІІ місце – Вокальна група «Колорит» ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО».

Номінація «Українська естрадна пісня»
Гран-при – Кравченко Катерина ДВНЗ «Запорізький будівельний коледж»;
І місце – Ізвьосткін Ярослав ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»;
ІІ місце – Азаренкова Світлана ВСП «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету»;
ІІ місце – Дейкун Олена ДНЗ «Василівський професійний ліцей»;
ІІІ місце – Янакова Вікторія ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»;
ІІІ місце – Матюшкіна Дар’я ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»;
ІІІ місце – Чудіна Катерина Економіко-правничий коледж ЗНУ.

Номінація «Українська патріотична пісня»
Гран-при – Ансамбль «Фієста» КВНЗ «Мелітопольський медичний коледж» ЗОР;
І місце – Жила Марія ВСП «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету»;
ІІ місце – Анопрєєв Олександр ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»;
ІІ місце – Синиця Артем ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО»;
ІІІ місце – Вокальний дует «Співаночки» ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»;
ІІІ місце – Гулієва Аміна ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»;
ІІІ місце – Усенко Вікторія, Стойкова Ольга ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу».

Вебінар «Компетентний фахівець як стратегія життєвого успіху»

22 квітня 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Компетентний фахівець як стратегія життєвого успіху».

Максімичева О.Я., викладач КЗ «Мелітопольське училище культури» ЗОР на початку свого виступу наголосила, що успіхів можна домогтися у різних сферах свого життя, а кожен сам обирає свій шлях та шукає ключ до успіху, виокремлює для себе найвагоміші складові, які допоможуть досягти значного результату. Вона розповіла, що навчальні дисципліни, які вивчають студенти у закладі освіти, наочно демонструють одночасне опанування професійних компетенцій разом із формуванням успішного фахівця, і, як наслідок, успішної особистості.

Олена Яківна розпочинає вступне заняття із словами: «Сценарій – це драматургічний твір, де все розвивається за визначеними законами драматургії. Існує зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка та фінал». Тому за такими драматургічними законами вона запропонувала учасникам вебінару розглянути опанування студентами фахових компетенцій.

У ході вебінару на слайдах презентації колеги мали змогу побачити заходи, які самостійно організували й провели здобувачі освіти училища та досягнення. Навела приклади видатних випускників закладу освіти та їх теперішні посади. І завершила свій вступ словами М. Шувалова «Немає шляху до успіху. Успіх – є шлях»!

Учасники вебінару висловили подяку доповідачу за творчий, цікавий та пізнавальний виступ.

Презентація Компетентний фахівець як стратегія життєвого успіху

Вебінар «Розвиток творчих здібностей студентів під час занять та позаурочної діяльності»

18 квітня 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Розвиток творчих здібностей студентів під час занять та позаурочної діяльності».
Ревенок І.А., викладач КЗ «Мелітопольське училище культури» ЗОР розпочала свій виступ розповівши з яких компонентів, на її погляд, складається творчість: ерудиція, асоціювання, пошук аналогії, уміння знаходити протиріччя, комбінування. Перелічила причини які, заважають розвивати творчі здібності у здобувачів освіти: схильність до конформізму, острах виявитись «білою вороною» серед людей, високорозвинене критичне мислення та тривожність, страх виявитись занадто екстравагантним, стереотипи тощо.

Ірина Анатоліївна у ході вебінару навела приклади форм і методів, які використовує для розвитку творчих здібностей: метод асоціювання, створення літературно-музичних композицій, участь у конкурсах, організування творчих вечорів та зустрічей із видатними людьми, проведення квест-ігр та воркшопів.

На завершення виступу спікер навела рекоменндації учасникам щодо розвитку творчості у здобувачів освіти: не погоджуватися з відповідями без аргументації або доказів; при їх дебатах не повідомляти завчасно правильну відповідь; враховувати їх інтереси; прищеплювати смак до нестандартного мислення та поважати свої власні «божевільні» ідеї; постійно підбадьорювати та заохочувати; необхідно змінювати методики; ніколи не казати: «Нам ніколи обговорювати твою ідею».

Учасники вебінару висловили подяку доповідачу за творчий, цікавий та корисний виступ.

Презентація