Свято останнього дзвоника

26 червня 2019 року у ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбулась урочиста лінійка, присвячена святу останнього дзвоника.

Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області звернувся з вітальними словами до здобувачів освіти, побажавши невичерпної енергії та подальшого кар’єрного зросту.

На святі також були присутні роботодавці, соціальні партнери та батьки, які висловити слова вдячності професійному колективу закладу.

75 років професійного зростання

23 листопада 2018 року Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище» вітав своїх партнерів, друзів, випускників, колишніх працівників, колег на урочистостях з нагоди святкування 75-річного ювілею навчального закладу.

З 12-тої години всіх гостей свята чекала цікава подорож у минуле та сьогодення училища, зустріч з учнями та педагогічним колективом, знайомство на виставці з цікавинками професій, яким навчають сьогодні в училищі, екскурсія навчальними аудиторіями та виробничими майстернями.

У актовій залі училища всіх гостей свята чекав святковий концерт учасників художньої самодіяльності навчального закладу «Хай цвіте калина, множиться родина!».

На концерті колектив училища привітали почесні гості – Мелітопольський міський голова Мінько С.А., головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Волкова, колеги з закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста, керівники промислових підприємств, які є постійними партнерами закладу освіти, ветерани училища та представники батьківської громадськості.

Учні та педагоги подарували гостям ювілею свої творчі подарунки: музичні та хореографічні постановки, виразили любов та повагу до свого рідного училища в словах та піснях, які цього дня лунали по-особливому урочисто.

Ми впевнені, що історія училища у долях його випускників, в щоденній праці викладачів і учнів, в буднях, що народжують справжніх фахівців та професіоналів.

Кудар І.В.,
заступник директора з ВР
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»

Професійне свято освітянської родини Запорізької області

На початку жовтня відзначається професійне свято освітян, яке символізує любов і повагу до Вчителя, Педагога, Наставника. З цієї нагоди 03 жовтня 2018 року у приміщенні комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради відбулося святкування Дня працівників освіти.

На святковій сцені педагогічних працівників вітали: голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк.

Керівники області та міста Запоріжжя подякували освітянам за нелегку працю педагогів, які ставлять професію на перший план.

Керівництво Запорізької обласної адміністрації відзначило кращих освітян області почесними нагородами та відзнаками Міністерства освіти і науки України, регіонального рівня.

Теплі слова привітань та заслужені нагороди отримали також педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання молодого підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти директор ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Сергій Осипенко отримав грамоту Запорізької державної адміністрації.

Найкращим педагогічним працівникам області щороку вручається педагогічна премія голови облдержадміністрації.

Серед лауреатів щорічної обласної педагогічної премії у 2018 році – два педагогічних працівника закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а саме: Ганна Шулепина, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» та Олексій Рослов, викладач спецдисциплін ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище».

Кращі творчі колективи позашкільних навчальних закладів Запорізької області привітали педагогів своїми яскравими виступами.

Під час урочистостей народний театр моди «Стиль» ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» продемонстрував показ колекції одягу «Камелія».

Під час заходу колективом ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» було організовано роботу буфету. Учні, які навчаються за професіями «Кухар» та «Офіціант», запропонували відвідувачам кулінарні вироби та показали високий рівень професійної підготовки.

У фойє обласної філармонії розгорнулася виставка та спеціально облаштована фотозона, на якій свої здобутки представили ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» та ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу». Яскраві вироби з різних матеріалів продемонстрували творчі вміння учнів закладів та подарували усім, хто завітав на виставку, чудовий настрій.


У Запоріжжі відбулося свято – день Святого Миколая для талановитих учнів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування професійних навчальних закладів

19 грудня 2017 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» відбулося свято для талановитих учнів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, закладів професійної освіти м. Запоріжжя – День Святого Миколая. Це одне з найсвітліших свят усього християнського люду. В цей день кожен із нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, яке під силу лише Святому Миколаю.

Саме Святий Миколай є втіленням милосердя, доброти, заступництва для скривджених, знедолених і тих, хто потребує допомоги. У народі він відомий як один з найбільш шанованих християнських святих – Миколай Чудотворець. Колись у давнину Святий Миколай започаткував добру традицію – таємно обдаровувати дорослих і дітей. За цим прикладом батьки почали таємно класти подарунки своїм дітям, які вірили, що це – подарунки від Святого Миколая. І тому діти з особливим нетерпінням чекають на це свято.

З днем Святого Миколая привітали присутніх Озерова Тетяна Ярославівна, директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Паржницький Олександр Вікторович, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області і нагородили талановитих,обдарованих учнів, переможців обласних конкурсів дитячої творчості.

Колективи художньої самодіяльності державних навчальних закладів «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», «Запорізький професійний ліцей сервісу», «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» на заході представили святкову програму та щиро привітали учнів. Лунали новорічні пісні, музичні композиції, присвячені дню Святого Миколая, «Народний художній колектив» театр моди «Стиль» представив нову колекцію «Вєтєр перемен» і «Фемініте», а наприкінці концерту пролунала пісня «Новорічна казка».

Тож продовжуймо цю гарну традицію, обдаровуймо один одного добром і любов’ю, нехай у всіх очі світяться радістю та щастям, а великий Чудотворець вселяє в наші душі надію і віру на краще майбутнє.

У Запорізькій міській раді відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя»

15 грудня 2017 року у приміщенні Запорізької міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя».

Організатором конкурсу виступив департамент спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради.

Конкурс проводився з метою поглиблення знань учнів з обраної професії, підвищення рівня громадської свідомості молоді, розвитку творчих здібностей учнів, потреби в самоосвіті, залучення підлітків до суспільно-корисної діяльності, формування морально-етичних та естетичних цінностей серед молоді а також виховання навичок здорового способу життя.

Всього на участь у конкурсі було подано 16 кандидатур з десяти професійно-технічних навчальних закладів м. Запоріжжя.

Переможцями конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя» стали:
– у номінації «Кращий за професією» Надєєва Оксана, учениця Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу»;
– у номінації «Суспільний діяч року» Грищишина Роксоляна, учениця Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» та Попович Олександра учениця Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»;
– у номінації «Артист року» Решедленко Анастасія, учениця Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»;
– у номінації «Спортсмен року» Нечепуренко Дмитро, учень Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти».

Проведення ХІ Форуму лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів

05 грудня 2017 року, саме у день місцевого самоврядування, у Державному навчальному закладі «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» відбувся ХІ Форум лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області.

Організаторами форуму виступили Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, учнівське самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області.

На форумі були присутні:
– Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
– Петерик Світлана Миколаївна – заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
– голови учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області;
– методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
– заступники директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Прозвучав Державний Гімн України, і форум розпочав свою роботу.

До учасників свята звернулась Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, яка від імені директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерової Тетяни Ярославівни привітала всіх учасників форуму, подякувала учнівській молоді за активну громадську позицію, результативну участь у конкурсах різних рівнів. Галина Володимирівна зазначила, наскільки за останні десять років зросли рівень діяльності наших лідерів та формат проведення форуму учнівського самоврядування.

Заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Петерик Світлана Миколаївна у своєму привітанні учасникам форуму наголосила, що сучасне суспільство потребує молоді, яка нестандартно мислить, яка має бажання реалізовувати себе у соціально значущих проектах, і побажала плідної роботи.

Риженьких Микола Васильович – директор Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» привітав присутніх у стінах навчального закладу, проінформував про напрямки роботи ліцею.

Увазі учасників форуму було запропоновано змістовні й неординарні презентації та виступи голів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.

Роботу учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» в рамках державної програми «Пізнай свою країну» представила Горлова Вікторія, голова учнівського самоврядування навчального закладу. Вона прокоментувала змістовний відеофільм про незвичайні подорожі учнів училища та їх наставників, які побували у різних куточках нашої країни: у містах Київ, Львів, Харків, Одеса, Умань, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Полтава, Запоріжжя, Мелітополь, Дніпро, Чернівці, Ворохта. Дуже вразили присутніх кадри підкорення учнями гори Говерли.

Презентація «Ми разом 10 років» учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький правобережний професійний ліцей» відобразила різноманітну діяльність активної учнівської молоді навчального закладу протягом останніх десяти років, це і участь у проектах різної тематики, тренінгах, квестах; потужний волонтерський рух; військово-патріотична діяльність; самостійне обслуговування учнями ліцею сайту навчального закладу. І саме така робота сприяє виявленню найкращих рис учнів, розкриває їх потенціал.

Про результати реалізації проекту «Все в наших руках – час діяти» учнівським самоврядуванням Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» доповідали найактивніші представники учнівського самоврядування. Під час презентації лідери наголосили, що саме учнівське самоврядування стимулює молодь до соціальної активності.

«Громадська активність учнівської молоді Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище». Саме про це розповіли лідери учнівського самоврядування цього навчального закладу. Вони проінформували про напрямки своєї діяльності: участь у заходах обласного і міського рівня, налагодження міжкультурного діалогу, долучення до об’єднавчих процесів багатонаціонального населення міста Мелітополь тощо. «Сила – в єдності» – таке гасло учнівського самоврядування.

Проект «Разом ми зможемо – разом допоможемо» учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», який представляла Демчук Анастасія, голова учнівського самоврядування, нікого з присутніх не залишив байдужим. Зворушливі фото, які учасники заходу переглянули у презентації, торкнулися кожного серця, бо неможливо байдуже сприймати інформацію про допомогу та плідну співпрацю з дитячим будинком «Сонечко», відділом соціально-побутової адаптації інвалідів Комунарського району, православним дитячим будинком «Надія». Головний пріоритет діяльності учнівського самоврядування навчального закладу – це благодійність.

Про волонтерську діяльність учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» доповіла голова учнівського самоврядування Грищишина Роксоляна, яка, до речі, прекрасно виступила у ролі ведучої форуму. Проінформувала про участь у благодійних акціях «Від серця до серця», «Ліки замість квітів», «Відкрий серце»; у пошуково-дослідницькому проекті «Наші випускники – учасники АТО»; проектах «Цей день в історії», «Передай тепло солдату», «Буржуйка на передову», «За чисте довкілля». Лідер наголосила на тому, що при реалізації проектів необхідне бачення кінцевої мети своєї роботи.

Після перегляду презентацій відбулися вибори нового складу ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області. Делегати форуму познайомилися з кандидатами до учнівської ради. Шляхом голосування рада учнівського самоврядування обрана в такому складі:
Тітов Олександр – учень ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»;
Сіваш Тамара – учениця ДНЗ «Запорізьке вище професійне моди і стилю»;
Попович Олександра, учениця ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»;
Вар’єва Єлизавета, учениця Бердянського економіко-гуманітарного коледжу;
Акімова Вікторія, учениця ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».

Після обрання нового складу учнівської ради, відбулося перше її засідання.

Новообраний президент учнівського самоврядування ПТНЗ області, яким стала Попович Олександра, прийняла присягу.

Посвідчення президента учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області вручила Прийменко Галина Володимирівна – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Попередній президент учнівського самоврядування Шевченко Вікторія передала символ влади президента.

Наприкінці роботи форуму учні Антонюк Кірієна, Соловйов Даніїл, Решедленко Анастасія подарували зворушливі концертні номери, які підтримали атмосферу доброти, відчуття єднання у добрих справах на благо України.

Від імені всіх учасників заходу методист ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Дорохова Леся Миколаївна від щирого серця висловила вдячність ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту», який гостинно прийняв у своїх стінах учнів і працівників ПТНЗ області. Наголосила на тому, що якщо в Україні така активна і небайдужа молодь, то доля нашої держави в надійних руках.

 Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “З правобережний ПЛ”)

Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “Мелітопольське ВПУ”)

Рада учнівського самоврядування (ДНЗ “Мелітопольський БЦПТО”)

Ювілей ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Державному навчальному закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» 95 років!

Все почалося в далекі 20-ті роки минулого століття. На базі Олександрівських майстерень була організована фабрично-заводська школа. Саме з цієї події веде відлік наш навчальний заклад.

Мінялися часи, змінилася епоха, але навчальний заклад не змінював свій профіль. Він і зараз готує для країни кваліфікованих спеціалістів робітничих професій: «Електрогазозварник», «Газорізальник», «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «Верстатник широкого профілю», «Слюсар-ремонтник», «Помічник машиніста тепловоза», «Помічник машиніста електровоза», «Машиніст тепловоза», «Складач поїздів», «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Провідник пасажирського вагона», «Касир квитковий». Адміністрація ліцею та педагогічний колектив розуміють, що спеціалісти саме цих професій так необхідні Україні.

Приємно, що підприємства Запоріжжя та Придніпровської залізниці дієво підтримують навчальний заклад: дають учням можливість для проходження виробничої практики та надають робочі місця по закінченні навчального закладу; проводять з педагогами спільні заходи, спрямовані на удосконалення професійної майстерності – тренінги, майстер-класи, стажування.

Ліцею – 95! На свято прийшло багато почесних гостей: директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Т.Я., керівник справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Подорожко В.В., заступник міського голови Пустоваров А.І., директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погрібняк Ю.В., голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Мостовий В.О., директор Науково-методичного центру ПТО Запорізької області Паржницький О.В.

Привітати ліцей з ювілеєм прийшли представники таких підприємств, як ПрАТ «ЗЕРЗ», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Запоріжкокс», ДП «Запорізький титаномагнієвий комбінат», а також підприємств Укрзалізниці – пасажирського вагонного депо станції Запоріжжя 1, Запорізького моторвагонного депо, вагонного депо Запоріжжя Ліве.

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» входить до складу асоціації Державних закладів професійно-технічної освіти України залізничного транспорту, тому привітати колег з ювілеєм приїхали гості з різних міст України: Києва, Дніпра, Козятина, Мелітополя, Здолбунова, Харкова, Люботина.

Зі сцени було сказано багато теплих щирих слів та побажань. Ми любимо свій ліцей. Ми пишаємося своїми випускниками. Ми впевнені, що наш навчальний заклад ще багато років буде готувати висококваліфікованих робітників для України.

«Допоки сонце сяє, доки вода тече – надія є!»

Єрмоленко Н.В.,
методист
ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Захід до Дня працівників освіти України

28 вересня 2017 року у концертній залі ім. М.І. Глінки відбулося обласне свято, присвячене Дню працівників освіти України, в якому взяли участь голова облдержадміністрації, представники влади міста і області, народні депутати України Ігор Артюшенко та Олег Ляшко.

На заході були присутні представники НМЦ ПТО у Запорізькій області та професійно-технічних навчальних закладів.

Костянтин Бриль, Григорій Самардак нагородили почесними грамотами кращих працівників ПТНЗ.

День Олександрівського району

У Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» 20 травня відбулося святкування Дня Олександрівського району.

Святковий захід відкрив голова районної адміністрації міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий. Він привітав присутніх з 82-ю річницею утворення району, розповів про його історію. Також зазначив, що головним багатством є, звичайно, люди.

«Найстаріший район міста має багато досягнень, які були б неможливі без керівників найкращих підприємств та організацій», – наголосив керуючий справами виконкому Запорізької міської ради Роман Омельянович. Саме йому випала нагода вручити Почесні грамоти виконавчого комітету міської ради за значний внесок у розвиток Олександрівського району.

Відзначено нагородами було близько десяти осіб. Керівник ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Короткова Ліна Ігорівна була нагороджена однією з перших, бо навчальний заклад під її керівництвом входить в десятку найкращих професійно-технічних училищ України. Ліна Ігорівна обіймає посаду директора вже понад п’ятнадцять років. За цей період неодноразова отримувала нагороди різних рівнів, бо саме під керівництвом Ліни Ігорівни рядове училище перетворилося на відомий всій країні передовий професійно-технічний навчальний заклад.

Після нагородження для гостей свята була організована концертно-розважальна програма, родзинкою якої став виступ народного театру мод «Стиль», який є візитною карткою нашого навчального закладу.

Рожкова Н.С.,
викладач
ДНЗ «Запорізьке ВПУМС»

Вітаємо з перемогою у очному турі ІІ етапу ХVІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2017»

З 21 по 23 лютого 2017 року в м. Київ у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді за підтримки Міністерства освіти і науки України, провідних ІT-компаній пройшов очний тур ІІ етапу ХVІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2017» та Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2017». Свої авторські програмні розробки в різних номінаціях представили 174 учасника очного етапу з різних областей України..

На цьому конкурсі представив свою роботу й учень ІІ курсу ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» – Сергєєв Олексій, який навчається за професією «Моторист (машиніст) матрос».  Олексій посів ІІ місце в категорії «програми спеціального призначення» з авторською розробкою «Використання мікроконтролера Аrduino l для моніторингу метеоумов навколишнього середовища» та отримав диплом в номінації «Неординарна творча розробка».

Метою Чемпіонату було виявлення та підтримка обдарованої молоді в галузі розробки програмного забезпечення, технічного устаткування та прикладних рішень для обчислювальних систем, а також демонстрація технічних інноваційних рішень у галузі інформаційних технологій, конструкторських ідей тощо. Цього року Чемпіонат проходив у вигляді публічного постерного показу з одночасним електронним представленням власних здобутків членам журі та відвідувачам заходу.

Вітаємо учня ДНЗ «Запорізький ЦПТОВТ» Сергєєва Олексія та його керівника – викладача інформатики, фізики Загорулька Павла Володимировича з перемогою!

Семенова О.В.,
заступник директора з НР
ДНЗ «Запорізький ЦПТОВТ»