Онлайн-тренінг для викладачів математики “GeoGebra Classroom як засіб організації дистанційного уроку математики”

18 квітня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області в режимі відеоконференції ZOOM проведено онлайн-тренінг для викладачів математики області “GeoGebra Classroom як засіб організації дистанційного уроку математики”.

Під час онлайн-тренінгу Лілія Мілочкіна, викладач математики вищої категорії ДНЗ “Запорізький професійний ліцей сервісу”, продемонструвала основні функції і можливості використання платформи GeoGebra Classroom, провела майстер-клас щодо створення дистанційного електронного уроку з використанням динамічних візуалізацій  та інтерактивних завдань.

Тьютори тренінгу, Лілія Мілочкіна, викладач математики вищої категорії ДНЗ “Запорізький професійний ліцей сервісу” та Наталя Осіна, методист вищої категорії НМЦ ПТО у Запорізькій області, розробили Програму онлайн-тренінгу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області. Актуальність Програми полягає в тому, що використання програмного продукту GeoGebra на уроках математики дозволить здобувачам освіти вивчати математичні об’єкти та їх властивості через прямий контакт з ними. Результатом використання в роботі GeoGebra стане підвищення мотивації до вивчення математики, розвиток просторового бачення, підсвідоме та усвідомлене засвоєння властивостей математичних об’єктів, формування математичної компетентності.

Навчання продовжується у Google Classroom до 06 травня 2024 року. Результатом ефективного навчання за Програмою є створення власного дистанційного електронного уроку з використанням динамічних візуалізацій  та інтерактивних завдань за допомогою інтернет-ресурсу GeoGebra. Електронні версії сертифікату обсягом 10 академічних годин (0,3 кредиту ЄКТС) для учасників тренінгу передбачені за умови правильного виконання практичного завдання. Сертифікат має всю інформацію згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема Постанові КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.

Дистанційний курс “Створення сучасного цифрового уроку” розпочато

15 квітня 2024 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти розпочав проведення дистанційного курсу “Створення сучасного цифрового уроку”. В режимі відеоконференції ZOOM відбулась зустріч учасників курсу з тьюторами Олександром Паржницьким, директором НМЦ ПТО у Запорізькій області, та Наталею Осіной, методистом центру. Під час зустрічі були розглянуті теоретичні питання курсу (означення цифрового уроку, основні компоненти, переваги, недоліки цифрового уроку; надані рекомендації щодо типів, структури уроків та інструментів цифровізації).

Тьютори розробили Програму дистанційного курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області. Актуальність Програми полягає в тому, що цифровий урок сприяє розвитку навичок, які є критичними для успішного функціонування в сучасному світі. Використання технологій під час навчання навчає здобувачів освіти цифровій грамотності, розвиває їх здатність працювати в команді, посилює креативність та розвиває навички розв’язання проблем.

На дистанційний курс зареєструвалися 159 педагогічних працівників України, з них 69 педагогів вже приєдналися до Google Classroom, де відбувається навчання. Для забезпечення ефективного навчання  тьютори курсу розробили відеоінструкції, практичні завдання, підготували теоретичні та додаткові матеріали з теми. Ефективний зворотній зв’язок із учасниками дистанційного курсу налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій в середовищі Google Classroom. Результатом ефективного навчання за програмою є створення власного цифрового уроку.

Електронні версії сертифікату обсягом 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) передбачені за умови правильного виконання практичного завдання. Сертифікат має всю інформацію згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема Постанові КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.

Реєстрація на дистанційний курс продовжується до 30 червня 2024 року за покликанням https://forms.gle/KS1wgcc9aPMjkfb7A

З програмою дистанційного курсу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання можна ознайомитись на сайті “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій областіhttps://bit.ly/3vGhD0Q

Запрошуємо всіх педагогічних працівників країни на навчання!

Вебінар «Використання гейміфікації як інноваційного процесу навчання на уроках математики»

10 квітня 2024 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Використання гейміфікації як інноваційного процесу навчання на уроках математики».

Єлизавета Чепінога, викладач ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», на початку свого виступу звернула увагу колег, що у традиційних методах відсутня мотивація у здобувачів освіти до навчання. Наразі сучасна молодь має високий рівень діджиталізації та є впевненим користувачем гаджетів. Тому вона вважає, що перед педагогами постає питання: «Як створити таке освітнє середовище, яке б зацікавило сучасного здобувача освіти?».

Пані Єлизавета розповіла, що вирішила гейміфікувати освітній процес задля мотивування учнів до навчання, в якому закладені певні цілі, завдання та результати, а також винагорода. Протягом вебінару доповідач навела велику кількість онлайн ресурсів, за допомогою яких створює навчальні завдання для здобувачів освіти. Ці цифрові інструменти вона використовує для гейміфікації освітнього процесу задля створення інноваційної складової на уроках математики.

На завершення доповіді, спікер зауважила, що гейміфікація не навчає, але вона є шляхом зацікавленості, підвищення мотивації до вивчення предмету, а також це один з дієвих способів покращення результативності навчання у здобувачів освіти, незалежно від форми.


Відеоконференція з членами ради учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області

Забезпечення зв’язку між членами ради, обговорення актуальних питань, обмін ідеями та думками, представлення та обговорення ініціатив – це все про квітневу зустріч ради учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області.

01 квітня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, була проведена відеоконференція з членами ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

На відеоконференції були присутні члени ради учнівського самоврядування та заступники директорів з виховної роботи (відповідальні за роботу учнівського самоврядування) закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На зустрічі обговорили роботу учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області протягом квітня-травня 2024 року. Рухаємося далі!

День відкритих дверей у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»

Профорієнтація у закладі професійної (професійно-технічної) освіти сьогодні є невіддільною складовою діяльності закладу освіти. Зрозуміння власних інтересів, здібностей і можливостей стає ключовим етапом у виборі майбутньої професії для кожного учня. Особливо в контексті сучасного ринку праці, який постійно змінюється і вимагає від фахівців різноманітних навичок і компетенцій.

Важливість профорієнтаційної роботи полягає у тому, щоб надати учням достатньо інформації про різні професії, їхні вимоги та перспективи. Саме тому, 28 березня 2024 року Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище» організував профорієнтаційний захід – День відкритих дверей.

На присутніх чекала насичена програма: знайомство зі спеціальностями закладу освіти: економічного, будівельного та художнього напряму, з умовами та перевагами навчання саме у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», виставка робіт здобувачів освіти у найрізноманітніших техніках та неймовірно цікаві майстер-класи, до яких були залучені не лише майбутні вступники, але і їхні батьки. Важливо зазначити увагу на індивідуальному підході до кожного учасника активностей, врахування інтересів, сильні сторони й можливості.

День відкритих дверей у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище» пройшов у чудовій атмосфері з творчим настроєм, що надихає.

Вебінар «Цікаві факти і явища в біології»

27 березня 2024 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Цікаві факти і явища в біології».

Сергій Лосік, викладач ЗП(ПТ)О «Запорізький професійний коледж готельно-ресторанного бізнесу», на початку свого виступу закцентував увагу присутніх, що його доповідь складається із двох частин: теоретичної та практичної. У теоретичній частині він показав колегам можливі джерела «фактів» та продемонстрував за допомогою яких ресурсів можна перевірити ту чи іншу інформацію.

Практична частина була присвячена ознайомленню з декількома нейромережами. А більш детально пане Сергій зупинився на нейромережі Copilot та познайомив колег із її можливостями, перевагами та недоліками. А також у режимі онлайн показав як вона працює, ставивши нейромережі запитання на які вона надавала відповіді. Викладач запропонував колегам використовувати штучний інтелект під час вивчення предмету для поглиблення знань здобувачів освіти та як фактчекінг, а також наголосив на необхідності «йти у ногу з часом» для мотивації та зацікавлення учнів.

Спікер завершив свій виступ так: «Різні факти, самі по собі, являються тригерами, які звертають увагу на певну тему і дозволяють детальніше її розкрити. Проте, важливо мати інструменти і навички для пошуку й перевірки

інформації, котрі дозволять знайти істину та відокремити недостовірну інформацію».

Презентація спікера


Марафон «Екоорієнтовані педагогічні технології в професійній освіті» в рамках Європейського року навичок

Загальна орієнтація сучасної освіти на принципи сталого розвитку змушує педагогічних працівників закладів професійної освіти по-новому поглянути на значущість загальної та професійної підготовки здобувачів освіти, введенням в робочі програми та календарно-тематичні плани тем і занять, які передбачають проведення еколого-орієнтованих практик. Тому, з метою формування відповідних вмінь і навичок, фундаментальних екологічних знань, екологічного мислення і свідомості, що ґрунтуються на ставленні до природи як універсальної, унікальної цінності, 20 березня 2024 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, було організовано і проведено марафон «Екоорієнтовані педагогічні технології в професійній освіті» в рамках Європейського року навичок,

Під час марафону викладачі та майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області поділились власним досвідом, продемонструвавши педагогічну, практичну і професійну майстерність: Оксана Шапошник, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»; Ольга Луценко, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»; Наталя Іванова, заступник директора з виховної роботи, викладач та Дар’я Березіна, випускниця ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»; Світлана Антонюк та Владислав Балюра, викладачі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»; Олег Іванов, майстер виробничого навчання ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»; Ольга Безсмертна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»; Сергій Лаврентьєв, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»; Оксана Боровик, викладач та Олена Єременко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу»; Олена Іванюха, голова методичної комісії відділення перукарського мистецтва ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»; Руслана Коробчук та Максим Толстоус, майстри виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»; Світлана Нечет, майстер виробничого навчання Федорівського центру професійної освіти; Тетяна Соломикіна, викладач Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету.

Бути «еко» – це не тимчасова тенденція. Найголовніше – це творчість. Кожен винахід, який змінив історію людства, починався з гарної ідеї!

Дякуємо всім за співпрацю й бажаємо  нових звершень, мирного неба над головою, нових конструктивних ідей, вагомих здобутків!

Вебінар «Впровадження елементів STEM-освіти в освітній процес з хімії»

19 березня 2024 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Впровадження елементів STEM-освіти в освітній процес з хімії».

Юлія Горбачова, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», на початку свого виступу звернула увагу колег, що останнім часом в країні активно розвиваються комп’ютерні технології, нанотехнологія, робототехніка та штучний інтелект. І наразі на перше місце стає не здобуття суми знань, а вміння знайти потрібну інформацію та практично вміти її використовувати, що і є завданням STEM-освіти.

Протягом вебінару колеги мали змогу ознайомитись із прикладами використання викладачем елементів STEM-освіти під час вивчення предмету з хімії, у позаурочний час, у ході проведення предметного тижня. А також під час проведення наукових експериментів, які проводились спільно із здобувачами освіти та навчальних конкурсів. Було детально продемонстровано кожен етап STEM-завдання за допомогою коротенького відео.

На завершення свого виступу, спікер зазначила, що застосування STEM-технологій сприяє розвитку навичок критичного мислення та пізнавальних інтересів здобувачів освіти, що спонукає виявляти уяву, творчість, і підвищує їх активність.


Освітня сесія «Екологізація професійної освіти як чинник стійкого розвитку країни» в рамках Європейського року навичок

18 березня 2024 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, було організовано і проведено освітню сесію «Екологізація професійної освіти як чинник стійкого розвитку країни» в рамках Європейського року навичок,

З вітальним словом до учасників заходу звернулись: Олена Трушкова, заступник начальника відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації і Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, кандидат педагогічних наук.

Під час освітньої сесії спікерами були презентовані доповіді з розвитку екологоорієнтованої діяльності закладів професійної (професійно-технічної) освіти, структурної перебудови в бік збільшення частки «зелених» секторів та формуванні еконавичок у здобувачів освіти, які є необхідними для максимально сприятливого переходу до «зеленої» економіки країни:

Родіон Колишко, директор Інституту професійних кваліфікацій: «Роль професійної освіти у процесах «зеленого» переходу»;

Людмила Циганок, президент Асоціації професіоналів довкілля PAEW, генеральний директор та засновник «Офіс сталих рішень»: «Менеджери зеленої відбудови і трансформації – хто вони? Які назріли невідкладні необхідні зміни освітнього інтерфейсу між академічним середовищем і реальним сектором економіки в Україні»;

Євген Риженко, керівник відділу дидактики ДП «Фесто»: «Фесто: блакитний шлях до зелених технологій та сталого розвитку»;

Валентин Протопопов, завідувач Навчально-практичним Центром відновлювальної енергетики: «Здобуття професії 8169 «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики» – еконавички вкрай потрібні в сьогоднішніх умовах та в умовах повоєнного відновлення України»;

Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»: «Компетентності за напрямком енергозбереження як складові підготовки кваліфікованих робітників».

Дякуємо всім за співпрацю й бажаємо  нових звершень, мирного неба над головою, нових конструктивних ідей, вагомих здобутків!


Привітання до Міжнародного жіночого дня від учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О