Наші перемоги, тобі, наш центр!

За підсумками обласного етапу конкурсу образотворчого та фотомистецтва «Україна – європейська країна» в рамках Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» учні ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО» вибороли неймовірну кількість призових місць, тобто усі роботи визнані переможцями!

У номінації «Фотомистецтво» роботи Гребневої Катерини, Дуки Оксани, Онуфрієвої Ірини посіли почесні перші місця, робота Петрішки Снєжани посіла друге місце, Гавриленко Арини – третє місце. Надихала, підтримувала дівчат та раділа разом з ними здобутими перемогами керівник фото-відео гуртка Квітко Оксана Степанівна.

У номінації «Образотворче мистецтво» робота Леготкіна Віктора та робота Кармази Олександри вибороли перші місця! Керівники гуртка «Скарбничка мистецтв» Тарасова Галина Іванівна та Мазніченко Лідія Олександрівна, справжні професіонали своєї справи, з радістю передають свій досвід юнакам та дівчаткам.

Нехай увесь світ усміхнеться нашим перемогам і запам’ятає, що у професійно-технічній освіті навчаються розумні, цілеспрямовані та талановиті учні!

Дорохова Л.М.,
методист
ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний ЦПТО»

Дзеркало моди-2019

17-19 травня 2019 року у місті Дніпро був проведений фестиваль «Дзеркало моди-2019».

В межах фестивалю проводився відкритий відбірковий тур ХХІІ чемпіонату України «Молоді таланти України».

Учні та майстри виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» вже традиційно беруть участь у відбірковому турі чемпіонату України.

Свою майстерність продемонстрували учениці ІІ та ІІІ курсів у категорії «Перукарське мистецтво».

Учениця групи 7/16 Яценко Анастасія зайняла почесне ІІІ місце у номінації «Сучасна салонна зачіска, категорія юніор». До конкурсу ученицю підготувала майстер виробничого навчання Шульга Ольга Степанівна.

По завершенню конкурсу всі учасники отримали гарний настрій та дипломи учасників чемпіонату.

Та й загалом участь у конкурсах для учнів та майстрів є надзвичайно важливою. Адже, можна познайомитися з останніми новинками та трендами перукарської справи; отримати безцінні рекомендації та досвід; поповнити коло своїх знайомств з колегами з усіх куточків країни, а також країн СНД; взяти участь в дискусіях з провідними майстрами індустрії краси.

Бажаємо нашим учням нових звершень та перемог!

Перемога в регіональному конкурсі «Благодійне Запоріжжя»

Національний конкурс «Благодійна Україна» проводиться Асоціацією благодійників України з 2012 року.

Мета конкурсу: розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні, шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.
Завдання Конкурсу:
• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
• відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.

З 2016 року волонтерська група «Лідер» Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище» залучилась до участі у Національному конкурсі «Благодійна Україна».

Для участі у Конкурсі у 2016 році було відправлено два проекти: «Живи, ветеран» та «Ми разом! Ми переможемо!».

Проект «Живи, ветеран!» розглядався у номінації «Благодійник: дитяча або молодіжна організація (спільнота)», а проект «Ми разом! Ми переможемо!» у номінації «Благодійна акція (проект, програма) року».

За підсумками організаторів Конкурсу, волонтерська група «Лідер» стала Номінантом у двох номінаціях.

У 2017 році учнівська молодь волонтерської групи «Лідер» знову розробили проект під назвою: «Милосердя без кордонів», який вирішено було відправити у дві номінації: «Благодійна акція» і «Молодіжна та дитяча благодійність» для участі у Міжнародному конкурсі «Благодійна Україна».

За участь у конкурсі Запорізьке вище професійне училище нагороджено Дипломом учасника Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2017».

Та, коли настав 2018 – 2019 навчальний рік, то волонтери ДНЗ «ЗВПУ» не вагались і разом з соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною, яка була керівником всіх цих проектів, і з якою з 2016 року йшли до перемоги, розробили новий проект під назвою «Добро починається з тебе!». Цей проект вирішено було відправити для участі у двох номінаціях: «Благодійність в освіті та науці» та «Добро починається з тебе» (Молодіжна та дитяча благодійність).

Ніхто з волонтерів і не сподівався на перемогу, адже все що вони роблять, вони це виконують щодня: допомога дітям з особливими потребами, дітям сімей внутрішньо переміщених осіб, ветеранам війни та праці, пенсіонерам та допомога бійцям, що знаходяться на лікуванні у шпиталі.

І коли запросили на нагородження переможців регіонального конкурсу «Благодійне Запоріжжя-2018» – це було несподівано, але приємно! Адже на Національний конкурс «Благодійна Україна – 2018» від Запорізької області надійшла 71 заявка, та Національна експертна рада визначила лише 26 лауреатів у 8-ми конкурсних номінаціях: «Волонтер року», «Благодійна акція», «Місцева, регіональна благодійність», «Колективне волонтерство», «Добро починається з тебе» і «Благодійність в охороні здоров’я та в соціальній сфері».

15 травня 2019 року у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулась урочиста церемонія нагородження переможців регіонального конкурсу «Благодійне Запоріжжя-2018».

Волонтерській групі «Лідер» Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище» вручено диплом лауреата регіонального конкурсу «Благодійне Запоріжжя – 2018» за 2 місце у номінації «Добро починається з тебе».

Дякуємо за високу оцінку волонтерської діяльності волонтерів Запорізького вищого професійного училища. Від щирого серця вітаємо волонтерів ДНЗ «Запорізьке ВПУ» та всіх благодійників Запорізької області з перемогами.

Висловлюємо щиру вдячність, регіональному партнеру премії «Благодійна Україна», благодійному фонду «Карітас Запоріжжя» за прекрасну організацію конкурсу, за неймовірно яскраву церемонію нагородження, за професіоналізм та за добрі справи.

Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Кухар»

25 квітня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти Запорізької області з професії «Кухар».

Організатори конкурсу Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Мета конкурсу – закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, популяризація фахових здобутків, вивчення досвіду кращих фахівців з професії «Кухар» в системі професійної (професійно-технічної) освіти.

У конкурсі брали участь 12 представників-переможців І етапу конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар»: Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей», Федорівський центр професійної освіти, Державного навчального закладу «Великобілозерський професійний аграрний ліцей», Державного навчального закладу «Вільнянський професійний ліцей», Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище».

Конкурс передбачав проведення теоретичного та практичного турів. Під час проведення теоретичного туру учасники виконували тестові завдання на знання з предметів професійно-теоретичної підготовки: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва та обслуговування», «Охорона праці», «Гігієна та санітарія виробництва», «Устаткування підприємств харчування. Практичний тур відповідав вимогам 4 кваліфікаційного розряду та включав приготування двох страв: філе індички фаршироване зі складним гарніром та салату «Українського».

Теоретичні знання, практичні вміння та навики конкурсантів оцінювалися компетентним журі.

За рішенням журі переможцем конкурсу став ученик Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Федорченко Олександр.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учениця Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Майборода Таісія та учень Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Дворчин Дмитро. Переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Всі учасники конкурсу були нагороджені цінними подарунками.

Галузевий конкурс фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О України з професії «Провідник пасажирського вагона»

З 17 по 18 квітня 2019 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» пройшов галузевий конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти України з професії «Провідник пасажирського вагона».

Конкурс відкрила Людмила Василега, директор Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики акціонерного товариства «Українська залізниця».

Привітали учасників Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації; Олена Азєєва, заступник директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця»; Олена Савченко, начальник структурного підрозділу «Служба кадрової та соціальної політики» регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця»; представники Запорізького обласного союзу промисловців, підприємців (роботодавців) «Потенціал» та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, та побажали впевненості у власних силах та перемог.

У конкурсі брали участь представники з таких закладів освіти:
Бурдіна Марина – Дніпровський професійний залізничний ліцей;
Щербак Карина – Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту;
Галіулін Валерій – Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту;
Деяк Яна – Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту;
Шишлова Ольга – Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти;
Корнев Денис – Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва;
Цапенко Валентина – Харківський професійний ліцей залізничного транспорту;
Калинич Мар’яна – Чернівецький ліцей залізничного транспорту.

Перший тур складався з двох завдань професійно-теоретичної підготовки. Завдання теоретичного туру передбачало перевірку знань з предметів: «Будова та експлуатація пасажирських вагонів», «Організація пасажирських перевезень», «Правила технічної експлуатації та інструкції», «Надання медичної допомоги на шляху прямування», «Охорона праці», «Ділова етика».

В рамках конкурсу на базі ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» відбулась робоча нарада за участю АТ «Укрзалізниця», Департамента освіти і науки Запорізької ОДА, «Придніпровська залізниця», НМЦПТО у Запорізькій області та представників закладів освіти. Розглядались питання щодо впровадження дуального навчання та ефективні методи профорієнтаційної роботи.

Практичний тур складався з двох етапів і передбачав перевірку навичок і вмінь з професії «Провідник пасажирського вагона» відповідно до кваліфікаційних вимог та з урахуванням вимог охорони праці. Перший етап – перевірка правильності заповненого бланку форми ЛУ-72/УЗ. Другий етап – приймання вагонів: порядок приймання, виявлення недоліків, дії провідника при їх виявленні (згідно з інструкціями ЦЛ-0038, ЦЛ-0056 та посадових інструкцій та інших документів, які встановлюють обов’язки працівників).

Теоретичні знання, практичні вміння та навики конкурсантів оцінювалися компетентним журі у такому складі:
Сергій Сидоренко – начальник виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» (Голова журі);
Андрій Уманець – заступник директора з експлуатації філії «Українська залізнична швидкісна компанія» АТ «Укрзалізниця» (заступник голови);
Члени журі:
Юрій Нікітін – головний інженер виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Тетяна Бізякіна – начальник сектору охорони праці виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Анастасія Жадан – інструктор виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Інна Власова– інженер з підготовки кадрів виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Катерина Макарова – старший майстер виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Ганна Гоцанюк – інженер з організації та нормування праці виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Олег Гоцанюк – інструктор поїзних бригад виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Ірина Нужна – інженер резерву провідників виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»;
Сергій Степанов – старший стюард філії Українська залізнична швидкісна компанія АТ «Укрзалізниця»

Адміністрація ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» та пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» забезпечили належні умови для проведення конкурсу.

За рішенням журі переможцем конкурсу стала Калинич Мар’яна, учениця Чернівецькогой ліцею залізничного транспорту.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли Щербак Карина, учениця Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту та Шишлова Ольга, учениця Мелітопольського багатопрофільного центру професійно-технічної освіти.
Бурдіна Марина, учениця Дніпровського професійного залізничного ліцею отримала приз журі смарт-годинник.
Подарунки:
3 місце – диплом, смарт-годинник + грошова винагорода.
2 місце – диплом, планшет + грошова винагорода.
1 місце – диплом, ноутбук + грошова винагорода.

Всім учасникам – сертифікати від ДОН Запорізької облдержадміністрації та АТ «Укрзалізниця»; грамоти від директора ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» та подарунки від АТ «Укрзалізниця», регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця», ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ».

Цікаві та інформативні екскурсії для гостей були організовані в «Музеї техніки Богуслаєва», Запорізьку дитячу залізницю та на о. Хортиця.

ІІІ Чемпіонат престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ»

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти завжди асоціювались з «кузнею робітничих кадрів». Але поступово змінювались роки, впроваджувались новітні технологічні та педагогічні прийоми і все частіше ми говоримо про особистість і толерантність. Сьогодні серед педагогів професійної освіти головна мета освітнього процесу доповнилась обов’язковим виконанням ще одного завдання – виховання щасливої людини, яка буде відчувати свої сили, свою вагомість у суспільстві та престиж набутої професії.

Саме з цієї причини 10-11 квітня 2019 р. в ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» проводився Чемпіонат престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» за методикою міжнародної асоціації WorldSkills.

Чемпіонат проводився з компетенцій, що відповідають напрямкам підготовки кваліфікованих робітників в ліцеї, а саме:
– IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) – 4113 «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;
– Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – 7231 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»;
– Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – 7233 «Слюсар-ремонтник»;
– Welding (зварювальні технології) – 7212 «Електрогазозварник».

Чемпіонат проводився у два дні – це теоретичний та практичний етап. У ІІ етапі брали участь 42 здобувача освіти з І по ІІІ курс навчання.

На урочистій лінійці відкриття ІІІ-го етапу Чемпіонату з найкращими привітальними словами, побажаннями демонстрації професійних навиків та успіхів у змаганнях виступали:
– Цвєтков В.П. – директор ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»;
– Гриценко В. В. – Заступник голови Дніпровської районної адміністрації м. Запоріжжя;
– Наливайко К.М. – головний спеціаліст відділу кадрової роботи та координації діяльності навчальних закладів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації;
– Костюк А.В. – методист Науково методичного центру професійно-техніної у Запорізький області;
– Представники Запорізького обласного центру зайнятості.

Особливо приємно відзначити, що до Чемпіонату залучились представники крупних підприємств міста, роботодавці та партнери ліцею – ПАТ «Запорізький трансформаторний завод», СТО ООО «ЛИОН АВТО», ГК «Компания ПРОГРЕСС», Академії Powercode, Інженерного інституту Запорізького національного університету, ТОВ «Запорізький завод високовольтного обладнання».

В рамках чемпіонату проведено круглий стіл з представниками підприємств на тему «Компете́нтнісний підхід, як інноваційний напрям підготовки кваліфікованих робітників» та визначені пріоритетні напрямки співпраці.

Після двох годин виконання учнями практичного завдання, відповідно до критеріїв оцінювання, рішенням груп експертів з кожної компетенції були обрані кращі учні – призери:
1. з компетенції IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) – «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»:
І місце – учениця групи № 168 – Лазаревич Анна Олексіївна,
2. з компетенції Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»:
І місце – учень групи № 28 – Затона Дмитро Олександрович,
3. з компетенції Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – «Слюсар-ремонтник»:
І місце – учень групи № 26 – Бєляєв Дмитро,
4. з компетенції Welding (зварювальні технології) – «Електрогазозварник»:
І місце – учень групи № 36 – Шишлаков Кирило Ігорович

Всі переможці Чемпіонату відзначені грамотами та подарунками. Окрім цього, переможці, що посіли перші місця отримали цінні подарунки професійної спрямованості та перехідні кубки Чемпіонату, які символізують започаткування традиційного щорічного проведення Чемпіонату престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» та забезпечать урочистість і пам’ять перемог учнів гравіруванням прізвищ чемпіонів.

Павленко О.О. ,
заступник директора з
навчально-виробничої роботи
ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ»

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

11 квітня 2019 року на базі Федорівського центру професійної освіти проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Організатори конкурсу: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Метою конкурсу було закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, популяризація фахових здобутків кращих фахівців з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Адміністрація закладу освіти забезпечила безпечні умови для проведення конкурсу.

Теоретичні знання, практичні вміння та навики конкурсантів оцінювалися компетентним журі. Як члени незалежного журі були запрошені: Кумурджі Георгій Леонідович – директор селянського (фермерського) господарства «Каріна»; Порада Сергій Іванович –директор селянського (фермерського) господарства «Скорпіон»; Шангала Іван Миколайович – директор селянського (фермерського) господарства «Трембіта». Журі на полігоні виконання практичного завдання:

Свищ Владислав Вікторович – старший майстер Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти;

Маслак Олександр Іванович – майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Веселівський професійний аграрний ліцей»;

Стадніченко Сергій Вікторович – старший майстер Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище»;

Сажнев Олександр Олександрович – майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Якимівський професійний аграрний ліцей»;

Прокопенко Дмитро Вікторович – викладач предметів з професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей».

У конкурсі брали участь представники з таких закладів професійної освіти: Федорівський центр професійної освіти, Державний навчальний заклад «Якимівський професійний аграрний ліцей», Державний навчальний заклад «Михайлівське вище професійне училище», Державний навчальний заклад «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», Державний навчальний заклад «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», Державний навчальний заклад «Василівський професійний ліцей», Державний навчальний заклад «Веселівський професійний аграрний ліцей», Державний навчальний заклад «Великобілозерський професійний аграрний ліцей», Державний навчальний заклад «Вільнянський професійний ліцей».

Під час проведення теоретичного туру учасники проходили тестування на знання з предметів професійно-теоретичної підготовки: «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Правила дорожного руху», «Агротехнологія», «Оборона праці».

Практичний тур полягав у перевірці навичок і вмінь оранки землі на тракторах ЮМЗ-6, МТЗ-80/82 з начіпним плугом ПЛН–3-35 і включав наступні завдання:

Завдання 1. Регулювання начіпної системи трактора та регулювання плуга на задану глибину оранки.

Завдання 2. Керування трактором та оранка земельної делянки площею 0,18 га.

За рішенням журі переможцем конкурсу став учень Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» Писанко Дмитро. До конкурсу учня готували педагогічні працівники Калюжний Олександр Олександрович та Михайлишин Сергій Вікторович.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учень Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний аграрний ліцей» Лазорак Валерій та учень Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Ясільоніс Степан. Переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Петренко Артем, учень Федорівського центру професійної освіти, Трошин Владислав, учень Державного навчального закладу «Великобілозерський професійний аграрний ліцей», Клочков Артем, учень Державного навчального закладу «Веселівський професійний аграрний ліцей», Кабаченко Сергій, учень Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей», Кочерженко Анатолій, ученьДержавного навчального закладу «Якимівський професійний аграрний ліцей», Трофименко Олександр, учень Державного навчального закладу «Вільнянський професійний ліцей» нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Офіціант»

04 квітня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Офіціант».

Організатори конкурсу: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Метою конкурсу було закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, популяризація фахових здобутків кращих фахівців з професії «Офіціант».

Адміністрація закладу освіти забезпечила безпечні умови для проведення конкурсу.

Теоретичні знання, практичні вміння та навики конкурсантів оцінювалися компетентним журі. Як члени незалежного журі були запрошені: Тувайкін Володимир Опанасович – старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Інституту здоров’я, спорту та туризму ім. Тетяни Самоленко Класичного приватного університету; Орел Валерій Миколайович – член громадської організації «Гільдія працівників ресторанного сервісу».

У конкурсі брали участь представники з таких закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Державний навчальний заклад «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу», Державний навчальний заклад«Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту».

Під час проведення теоретичного туру учасники проходили тестування на знання з предметів професійно-теоретичної підготовки: «Організація обслуговування в ресторанах», «Кулінарна характеристика страв», «Охорона праці», «Санітарія і гігієна».

Практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду та передбачав:
– складаннясерветокрозміром 45×45;
– техніку наливання вина та рух з тацею;
– техніку попереднього сервірування столу на 2 персони (сніданок (шведський стіл, обід (з 3-ох страв), вечеря);
– домашнє завдання (тематичний стіл, презентація).

За рішенням журі переможцем конкурсу стала учениця Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Кравець Дарина. До конкурсу ученицю готували педагогічні працівники Максименко Олена Георгіївна та Моісеєнко Олена Анатоліївна.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учень Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу» Овчарук Ілля та учениця Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Шульга Іліана. Переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Участь ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» у IV Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України»

22-23 березня 2019 року у Хмельницькому відбувся фінал IV Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України». Учні 38 закладів професійної (професійно-технічної) освіти різних міст України презентували членам журі 46 колекцій одягу. Конкурс присвячений темі безпеки дорожнього руху серед молоді.

Організатори конкурсу: «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України» разом з Асоціацією швейних училищ України.

Про ідею конкурсу розповіла радник Міністра освіти і науки України, голова Національного партнерства в легкій промисловості України Голда Виноградська. «Нам хотілось знайти ідеологію, де б перетинався бізнес, освіта і розвиток. Щоб розвиток країни піднімався знизу на верх. Цей проект дозволив поєднати нам і виробників, і постачальників, і навчальні заклади, і дизайнерів. Тому, що кожна колекція, яку створюють наші конкурсанти, має шанс потім впроваджуватися у масове виробництво», – зазначила вона.

Головним елементом одягу всіх колекцій стала світловідбиваюча стрічка. Дизайнери змогли вдало використати світловідбиваючі елементи у різних стилях одягу. Національне вбрання, шкільна форма, повсякденний одяг та спортивний одяг – усе це та більше демонстрували на подіумі.

Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу» представляв колекцію «Перехрестя» у номінації сучасний молодіжний одяг.

Колекцію виготовлено з сучасних матеріалів яскраво модних кольорів та з застосуванням світловідбиваючих елементів, що надало змогу створити одяг та показати основну мету конкурсу «Безпека як тренд».

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» отримав Диплом лауреата Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності.

Працівники ліцею стали учасниками семінару на тему «Інновації у навчальному процесі для ПТНЗ швейного профілю».

Участь у таких заходах дає змогу підвищити свій професійний рівень, отримати позитивні враження та ідеї, які надихають на створення нових колекцій.

Храпач Т.В.,
заступник директора з НВР
ДНЗ «Запорізький ПЛС»

Залізниця України в надійних руках

«Як, коли та де!?» – довести оточуючим що ти найкращий у професії. Будучи дорослим ти можеш проявити себе та показати свою майстерність на робочому місці. Сьогодні, коли ти здобувач професії, найкращий спосіб показати, що ти вмієш – це конкурс фахової майстерності. А коли це перший Галузевий конкурс, відповідальність вдвічі більша.

20-21 березня 2019 року на базі ДНЗ «Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся перший Галузевий конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (залізничного профілю України з професії «Помічник машиніста електровоза»).

У Конкурсі брали участь учні 8 ЗП(ПТ)Щ, які активно впроваджують елементи дуальної форми навчання в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників залізничного профілю – це: ДПТНЗ «Дніпропетровський професійний залізничний ліцей»; Київське вище професійне училище залізничного транспорту ім. В.С. Кудряшова; ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту»; Лиманське професійно-технічне училище; Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту; ДНЗ «Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту»; ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей».

Якісному проведенню Конкурсу сприяли Харківська обласна державна адміністрація, Департамент розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця», Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Люботинська міська рада та Науково-методичний центр ПТО у Харківській області.

ДНЗ «МБЦ ПТО» на конкурсі представляв Маслов Роман – учень ІІІ курсу група № 6 «Слюсар з ремонту рухомого складу. Електрогазозварник». Підготував Романа майстер в/н Віктор Микитович Сазонов. Супроводжував та підтримував свою команду заступник директора з НВР Потєряєв Іван Леонідович.

Галузевий конкурс проводився в 2 тури:
– теоретичний тур передбачав виконання учасниками тестових завдань на персональному комп’ютері;
– практичний тур полягав у перевірці практичних навичок, що відповідають вимогам рівня кваліфікації «Помічник машиніста електровоза».

Під час практичної частини конкурсу учасники здійснювали розбирання, збирання, вимірювання параметрів автозчепу СА-З та виконували обов’язки помічника машиніста електровоза локомотивної бригади на проміжній станції (стоянка поїзда не більше 5-ти хвилин). Практичний тур Конкурсу проходив у виробничих підрозділах «Моторовагонне депо Люботин» та «Локомативне депо «Харків-Головне» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця». Всі учасники добре виконали завдання теоретичного та практичного турів Конкурсу.

Переможцями стали:
І місце – Адаменко Євгеній (Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту);
ІІ місце – Шевцов Денис (ДПТНЗ «Дніпровський професійний залізничний ліцей»);
ІІІ місце – Маслов Роман ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».

Залізниця України в надійних руках! Це наші учні, майбутні професіонали своєї справи! Досвід майстрів виробничого навчання, наполегливість та бажання учнів стати профі – ось і маємо гарний результат, почесне ІІІ місце!

Методист
Леся Миколаївна Дорохова