Верстатники рулять

         Не так – то просто стати справжнім спеціалістом своєї справи. Ось і учні групи 6/16 вже четвертий рік навчаються за складною професією «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням». Учні вже пройшли повну атестацію за професією «Верстатник широкого профілю», а 11.10.2019 вони склали кваліфікаційний іспит на отримання ІІ кваліфікаційного розряду «Оператор верстатів з програмним керуванням».

Ці іспити виявились набагато складнішими, адже було необхідно розповісти про призначення та основні вузли верстатів з програмним керуванням, розповісти про основні принципи їх роботи. Кожен учень написав курсову роботу про верстат з програмним керуванням, за яким він проходить практику на АТ «Мотор Січ». Майбутні кваліфіковані робітники користувались технічними паспортами верстатів з програмним керуванням та інформацією зі сторінок сайтів Інтернет- мережі.

На диво дівчата групи підготувались до поетапної атестації набагато краще, ніж хлопці! В цілому група захистилась на високому рівні, а попереду – випускний кваліфікаційний іспит, який будуть приймати  представники нашого соціального партнера – АТ «Мотор Січ». 

Сподіваємось, що наші учні нас не підведуть і продемонструють достойні знання, отримані на уроках теоретичного  та практичного навчання.

Захаренко Г.С.,
викладач спецтехнології 
ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Виховна година «Шкідливі звички»

10 жовтня 2019 року, для першокурсників ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» провели виховну годину «Шкідливі звички», на яку були запрошені провідний інспектор Пологівського відділу філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області Юрій Анатолійович Васильєв та фахівець Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Григорівна Кучер, які розповіли про шкідливість тютюнопаління, алкогольних напоїв, наркотиків і токсичних речовин.

Юрій Анатолійович провів з учнями додаткову профілактичну бесіду й роз’яснив присутнім, що адміністративне правопорушення (проступок) – це противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

Провідний інспектор вказав на  адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку, а саме:

– стаття 173. Дрібне хуліганство.

– стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді.

– стаття 179. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві.

– стаття 175 1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

Тетяна Григорівна пояснила учням наслідки при отруєнні алкоголем і нікотином і привела приклади їх дії на організм підлітків, назвала ознаки інтоксикації.

Першокурсники слухали лекцію із зацікавленістю, задавали питання й отримували на них відповіді фахівців.

Демарецька Т. І.,
викладач
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

Запорозьке козацтво – гордість нації

02 жовтня 2019 року у бібліотеці ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» відбулася зустріч учнів І курсу з президентом Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтином Рижовим.

Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище як в історії нашої країни так і у світовій історії. Костянтин Анатолійович розповів присутнім про мужність, силу, хитрість та розумом запорізьких козаків. Познайомив з діяльністю «Спаса», відповів на запитання та запросив усіх бажаючих до занять у тренувальних групах «Спасу».

                                               Марченко О.Н.,
бібліотекар
ДНЗ «Запорізький ПЛА»

Знай наших!

В першу неділю жовтня щорічно відмічається професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти. Саме в цей день визначається надзвичайна роль впливу вчителя на долю та становлення кожної людини суспільства.


02 жовтня 2019 у палаці культури «Дніпроспецсталь» відбулось урочисте свято з нагоди Дня працівника освіти. Кращі педагоги міста та області були відмічені грамотами, дипломами та преміями за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у справу навчання і виховання покоління, що підростає.

Диплом лауреата обласної педагогічної премії 2019 року отримала і наша колега – викладач спеціальних дисциплін Захаренко Ганна Степанівна.


Ганна Степанівна за свою багаторічну роботу у системі освіти має велику кількість педагогічних та методичних надбань та досягнень. Тому отриманий нею диплом-це висока оцінка її багаторічної та плідної роботи.


Колектив училища щиро вітає Ганну Степанівну з нагородою і бажає їй подальших успіхів та вдячних учнів.


Савінська Л.М.,
заст. директора з НВР
ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Вибори ради учнівського самоврядування

«Тут росте українців нове покоління,
Тут талант виростає на ниві добра,
Світло знань понесем у майбутні століття,
Доведем, що освіта – основа життя».

У ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»  відбулися вибори голови ради учнівського самоврядування його заступника та членів ради самоврядування.

Учнівське самоврядування – це форма організації діяльності здобувачів освіти, які навчаються в училищі, що сприяє максимальному виявленню і реалізації творчих здібностей особистості, формуванню її моральних якостей та відповідальності за результати своєї життєдіяльності.

Для розкриття потенціалу учнівської молоді, захисту їх прав та інтересів, налагодження співпраці між групами, а також між адміністрацією, педагогічним колективом та учнями, створено команду у межах ради учнівського самоврядування.

Співпраця адміністрації та педагогічного колективу ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» з радою учнівського самоврядування передбачає:

  • відмову від адміністративного характеру управління;
  • повагу до особистості здобувача освіти;
  • захищеність учнів від приниження, звинувачень, докорів, підозри у нездатності або небажанні брати участь у діяльності; 
  • впевненість кожного члена ради учнівського самоврядування у досягненні мети.

Учнівське самоврядування є уособленням демократичної атмосфери в училищі, формою самодіяльної організації учнівського життя у ній та важливим чинником самовиховання особистості.

Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»

Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження

Вже традицією стало щорічне проведення у вересні спільних заходів Головного управління Держпраці у Запорізькій області й ДНЗ «Пологівський професійний ліцей». Ось і сьогодні до учнів групи, які навчаються за професією «Кухар; кондитер», завітала Гордійчук Олена Петрівна з лекцією «Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження», адже одним із головних пріоритетних напрямів роботи Державної служби України з питань праці у 2019 році є посилення ефективності державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, у тому числі у сфері праці неповнолітніх.

Олена Петрівна розповіла ліцеїстам про застосування праці неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці.

Учні групи №11 із задоволенням взяли участь в обговоренні багатьох питань стосовно працевлаштування неповнолітніх. Лекція пройшла цікаво і змістовно.

Демарецька Т.І.,
класний керівник групи №11
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

Протидія булінгу

До ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» завітала фахівець Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Григорівна Кучер з лекцією «Протидія булінгу». Учні та педагогічні працівники ліцею ознайомилися з діяннями учасників освітнього процесу, які підпадають під поняття «булінг» і полягають у психологічному, фізичному, економічному й сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно неповнолітньої особи та такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Тетяна Григорівна ознайомила присутніх з адміністративною відповідальністю за скоєння таких дій і пояснила механізм протидії булінгу, надала поради батькам, які розпізнали, що дитина страждає від булінгу в навчальному закладі.

Фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залишила пам’ятки із номерами телефонів довіри Дитячої лінії, Гарячої телефонної лінії щодо булінгу, Гарячої лінії з питань запобігання насильству, Уповноваженого Верховної ради з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав дитини й Центра надання безоплатної правової допомоги.

Лекція пройшла змістовно, цікаво і корисно як для здобувачів освіти так і для педагогічних працівників ліцею.

Демарецька Т. І.,
викладач
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

Лекція “Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження”

На виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці, з метою якісного виконання покладених завдань, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2012 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 року № 453, в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» було організовано та проведено лекцію для здобувачів освіти І та ІІ курсу на тему «Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження».

Представники Головного управління Держпраці У Запорізькій області Чайковський Сергій Володимирович та Ващиліна Ірина Валеріївна, які були запрошені на цей захід, розповіли юнакам та дівчатам про особливості праці неповнолітніх та вказали на нормативні акти, що регулюють цю діяльність: Кодекс законів про працю України (КЗпП України), Закон України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про охорону дитинства», «Про зайнятість населення», а також Декларацією прав дитини та Конвенції Міжнародної організації праці (МОП).

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ващиліна І.В. наголосила, що серед міжнародних нормативно правових актів основним документом є Конвенція ООН про права дитини (ратифікована Постановою Верховної Ради від 27.02.1991 №789), яка закріплює право дитини на захист від економічної експлуатації та від виконання роботи, яка може становити небезпеку для її здоров’я, перешкоджати її фізичному, розумовому, духовному, моральному та соціальному розвитку. Конвенція ООН про права дитини зобов’язує захищати дітей від експлуатації у будь-якій формі, здатній завдавати їм моральної, фізичної, психічної чи іншої шкоди» – Чайковський С.В., як головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці, познайомив учнів з гієною праці на виробництві та розповів про заходи, щодо профілактики нещасних випадків.

Учні груп № 18, № 19 (професія «ОКН. Адміністратор»), № 13 (професія Декоратор вітрин. Адміністратор»), № 07, № 08 (професія ОКН. Агент з постачання») ставили питання щодо надання щорічної відпуски неповнолітнім, виплат за лікарняним під час проходження практики та нещасних випадків, які сталися по дорозі на виробництво, тощо.

Посадові особи відповідали на всі питання та давали роз’яснення, закликаючи у разі потреби, з тих чи інших питань, звертатися до фахівців Управління Держпраці.

Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»